Netflix w 4K na komputerach? Owszem, choć wymagania zaskakują

4k na Netflixie nie jest niczym nowym, ale dotychczas chcąc cieszyć się jego możliwościami, musieliśmy posiadać dedykowany sprzęt. Komputer? Zapomnij – w grę wchodziły wyłącznie telewizory UHD, dekodery, odtwarzacze oraz Chromecast Ultra. Teraz lista wzbogaci się o komputery osobiste.

Netlifx 4K PC 750x300

Netflix zyskuje na popularności. Właściwie jest to jedna najlepszych tego typu usług. Chcąc utrzymać status lidera, usługa musi się rozwijać, stale rozwijać. Jak nie trudno zgadnąć, jedną z gałęzi rozwoju streamningu jest kwestia rozdzielczości. Któż nie marzy dziś o mitycznym 4K? Obraz ostry jak brzytwa nawet w przypadku monitorów o ogromnych przekątnych potrafi przekonać do siebie nawet największych sceptyków…

Niestety, choć Netflix serwował materiały w 4K, nie pozwalał na ich odtwarzanie na komputerze. Tak, brzmi kuriozalnie – PC tudzież Notebook, niejednokrotnie potężny wydajnościowo nie potrafił uruchomić filmu. To jednak przeszłość.

Netflix w 4K na komputerze – zabawne wymagania

Aby odtwarzać 4K potrzeba nie lada sprzętu. Przede wszystkim nasz komputer musi korzystać z procesora Intel Core 7-generacji (Kaby Lake). Świetnie, ale ile urządzeń pracuje pod jego kontrolą? Odpowiem – niewiele.

Kolejnym warunkiem jest konieczność pracy na systemie Microsoft Windows 10 z zainstalowaną przeglądarką Edge. Zgadza się – na Chrome i innych o Netflixie w 4K możemy co najwyżej pomarzyć.

Dziwne to stanowisko – czyżby firma nie mogła dostosować materiałów również do innych kodeków, szczególnie tych na których „pracuje” Google Chrome? Najwidoczniej nie, choć podejrzewam, że ma to głębsze podłoże. Do tego tematu wrócę jednak w osobnym wpisie.

Źródło: The Verge

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...