Huawei AppGallery

Huawei AppGallery zagrozi sklepowi Google Play?

Chiński gigant technologiczny postanowił dodać do portfolio swoich usług własne repozytorium aplikacji dla Androida. Huawei AppGallery, bo tak nazywa się sklep, będzie odpowiednikiem Galaxy Apps od Samsunga, dedykowanym smartfonom tytułowego producenta. Pytanie, czy nowość wpłynie negatywnie na popularność Google Play.

Huawei AppGallery

Producent z Chin poinformował za pośrednictwem swojego konta w serwisie Instagram o debiucie nowej platformy z aplikacjami dla systemu Android. Huawei AppGallerydedykowane będzie smartfonom z rodziny P20, czyli stosunkowo świeżym urządzeniom. Nie oznacza to jednak, że sklep nie trafi na pozostałe sprzęty Huawei. Trafi, ale pierwszeństwo mają użytkownicy wspomnianych P20.

Huawei AppGallery to owoc zazdrości

W przypadku Androida główną platformą służącą realizacji planów zakupowych jest Google Play Store. Znajdziemy tam niemal każdy potrzebny nam użytkownikom soft. Sklep instalowany jest przez każdego producenta już na etapie fabrycznym. Istotne dla sprawy jest to, że użytkownicy zielonego robota nie muszą ograniczać się do wspomnianego miejsca. Samsung przygotował własną wersję repozytorium. Galaxy Apps znajdziemy jedynie na smartfonach Koreańczyków, czego najwyraźniej pozazdrościł Huawei.

Wzorowanie się na sprawdzonych rozwiązaniach przez wielu odbierane jest jako ordynarne kopiowanie. Ja na sprawę patrzę nieco pod innym kątem. Uważam, że podpatrywanie rozwiązań konkurencji i wdrażanie ich do swoich produktów jest zjawiskiem pozytywnym. To nic innego jak napędzanie tempa rozwoju i innowacji.

Czy AppGallery będzie sukcesem?

Choć pojawienie się Huawei AppGallery uważam za interesujący krok Chińczyków, mam poważne obawy przez tym, czy sklep zanotuje sukces. Odnoszę wrażenie, że użytkownicy na dobre przywykli do korzystania z Google Play i ciężko będzie im zmienić nawyki. Naturalnie, jeśli Huawei porozumie się z popularnymi deweloperami i dostawcami treści, czego efektem będą atrakcyjne cenowo oferty — prawdopodobieństwo sukcesu wzrośnie.

Smartfony Huawei znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Huawei

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...