EMUI 5.0 – co szykuje Huawei?

Nakładki producentów na Androida to temat rzeka. Praktycznie każda się od siebie różni. Co przyniesie aktualizacja od Huawei?

 
Huawei EMUI zrzut ekranu ze smartfona
Nie da się zaprzeczyć, że nakładka w wydaniu Huawei jest jedną z tych ciekawszych. Wprawdzie można się spierać nad jej niektórymi funkcjami, ale całościowo obsługuje się ją dość sprawnie i bez większych problemów. Jednak jak przystało na producenta, który co jakiś czas powinien odświeżać swoje oprogramowanie (wymaga tego nie tylko kultura osobista), pracę nad kolejną wersją softu trwają właśnie w najlepsze.
A tak przynajmniej twierdzą „dobrze poinformowane źródła”. Nie wiadomo na ile można im wierzyć, ale z pewnością coś wisi w powietrzu. Huawei jest ostatnio na fali wznoszącej. Bardzo dobre przyjęcie Huawei P9 oraz P9 Max chyba nikogo nie dziwi. Kolejny krokiem będzie więc aktualizacja tego, co znajduje się pod wyświetlaczem. Kolejna wersja nakładki na Androida zostanie ochrzczona nazwą EMUI 5.0.
Chiński producent ma jednak przed sobą trochę pracy. EMUI 5.0 zadebiutuje prawdopodobnie dopiero w trzecim kwartale tego roku i kto wie, czy nie nastąpi to przypadkiem podczas targów IFA w Berlinie. Być może zostanie to połączone z prezentacją nowego smartfona z serii Mate, ale za wcześnie by wyrokować. Niemniej nowa nakładka ma ponoć zostać całkowicie przebudowana względem tej obecnej. Co to oznacza? Interfejs ma zostać uproszczony i dopasowany do potrzeb zachodniego odbiorcy, czyli między innymi rynków europejskich. Niestety, ale nie wiadomo co kryje się pod słowem „uproszczony” i na ile Huawei będzie ciął nakładkę. Miejmy nadzieję, że nie za mocno i przez przypadek nie pozbędzie się kilku użytecznych funkcji.
Gdy nakładka zostanie już zaprezentowana, Huawei będzie musiał rozpracować jeszcze jedną rzecz. To w jakiej kolejności EMUI 5.0 zostanie wprowadzone na smartfony. Pewne jest to, że flagowce i najnowsze modele dostaną nakładkę od razu, ale co z tymi starszymi i mniej wspieranymi już słuchawkami? Może skończyć się tak, że nigdy nie zostaną zaktualizowane. Liczymy jednak, że tak się nie stanie. Dobrym przykładem jest tutaj Apple, które wypuszcza nowe wersje systemów również dla starszych urządzeń. To czy działają wtedy poprawnie, to już zupełnie inna historia.
Źródło: GSM Arena
Fot: jw.

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...