Kolejka po iPhone'a

Kolejka po iPhone’a, która się nie udała

Początek sprzedaży nowych telefonów Apple wywołał u niektórych prawdziwy szał. Nie inaczej było i w Rosji, choć akurat w tym przypadku, poszło nie tak, jak można by się było tego spodziewać. Owszem, kolejka po iPhone’a przed jednym sklepem może i była długa, ale była także… udawana.

Kolejka po iPhone'a

Jak donosi agencja Reuters w Moskwie doszło do przedziwnego zdarzenia. Podobnie jak w innych częściach świata, pod sklepami, gdzie można było kupić iPhone Xs oraz iPhone Xs Max, ustawiały się kolejki chętnych. Dzieje się tak przy okazji każdej premiery urządzeń od Apple, więc póki co, nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Dziwnie zaczęło się robić wtedy, kiedy drzwi sklepu się otworzyły, a nikt z kolejki nie miał zamiaru wchodzić do środka.

Kolejka po iPhone’a

Kolejka po iPhone’a składała się bowiem w większości z osób, które chciały dodatkowo dorobić. Jeżeli zastanawiacie się w jaki sposób, to już tłumaczymy. Otóż stojący tam ludzie wymyślili sobie, że będą odsprzedawać swoje miejsca chętnym, którzy chcą kupić sprzęt jako pierwsi. I trzeba im przyznać, że pomysł może i by wypalił, gdyby nie to, że chętnych nie było. Cena za pierwsze miejsce w kolejce została ustalona na 450 tysięcy rubli, co w przeliczeniu na złotówki wynosi… 25 tysięcy złotych.

To byłby fenomen, jeżeli ktokolwiek by się na taki zakup miejsca kolejkowego zgodził. Co więcej, takich kolejkowiczów było całkiem sporo, bo dopiero 247 osoba pod sklepem okazała się tym, który kupił pierwszego smartfona. iPhone trafił w ręce Anatolego Doroshchenko, fotografa który przyszedł pod sklep tego samego dnia rano i po prostu stanął na końcu. Kolejka po iPhone’a nie okazała się jednak ogromną stratą czasu dla sterczących w niej osób, bo pytani przez dziennikarza, czy żałują, że interes nie wypalił odpowiedzieli: Taka sytuacja zjednoczyła ludzi. Dobrze nam się rozmawiało ze wszystkimi. Oczywiście nie zarobiliśmy żadnych pieniędzy, ale było naprawdę zabawnie.

Nie musisz stać w kolejce, żeby mieć nowego smartfona. Wystarczy wejść do naszego sklepu internetowego i wybrać model dla siebie.

Źródło: Reuters / Phone Arena

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...