You are here
Huawei znowu może korzystać z kart microSD. Początek dobrej zmiany? artykuły News 

Huawei znowu może korzystać z kart microSD. Początek dobrej zmiany?

Huawei nie ma ostatnio lekko. Przez decyzję Departamentu Handlu USA wielu dostawców istotnych dla koncernu technologii zawiesiło współpracę z chińskim koncernem. Ba, nawet organizacje takie jak SD Association zdecydowały się na wspomniany krok, mimo że prawnie nie był on wymagany. Może właśnie dlatego producent odzyskał właśnie członkostwo w stowarzyszeniu? Wygląda to na początek zmiany na lepsze.

Huawei
fot. Pixabay

Wojna handlowa na linii USA — Chiny przybrała formę, na której tracą wszyscy, włącznie z obywatelami wielu krajów, którzy chcieliby w sposób nieskrępowany korzystać z elektroniki. Niestety, przez wpisanie Huawei na czarną listę Amerykańskiego Departamentu Handlu, współpracę z podmiotem zawieszają firmy takie jak Google, ale to nie koniec. 

Wycofanie wykazują nawet organizacje niedochodowe. Weźmy takie SD Association, która wykluczyła Chińczyków z członkostwa. Działania mogłyby spowodować brak możliwości stosowania kart microSD w smartfonach producenta. Ten na szczęście dogadał się SDA.

SD Association ponownie otwiera się na Huawei

SD Association wycofało Huawei z listy dość pochopnie, a przynajmniej na to wskazuje ostatni ruch organizacji. Otóż chiński koncern ponownie wrócił na łono stowarzyszenia i oznacza to, że w teorii może dalej korzystać ze standardów takich jak SD oraz microSD. Uściślając — w kolejnych urządzeniach sygnowanych logo firmy, będzie możliwy montaż złącz na wspomniane karty pamięci.

Wszystko jasne, ale dlaczego organizacja zdecydowała się nagle i bez większych wyjaśnień przywrócić członkostwo Huawei? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, ale może mieć związek z nie do końca jasnym i stabilnym stanowiskiem Donalda Trumpa.

Prezydent Stanów Zjednoczonych początkowo wpisał Huawei na czarną listę, następnie zawiesił skutki decyzji na trzy miesiące, a teraz rozważa bliżej nieokreślony zakres współpracy z firmą. Ciężko powiedzieć, jak skończy się cała sytuacja. Niemniej, jeśli pojawią się kolejne wątki w sprawie, z pewnością poruszymy je na łamach Vipmultimedia.

Jeśli nie ufacie już Huawei, pod TYM adresem znajdziecie wiele świetnych urządzeń z Androidem o innych producentów.

Źródło: SDcard.org

Related posts

Leave a Comment