You are here
Założyciel Huawei chwali ekosystem iPhone’a artykuły News 

Założyciel Huawei chwali ekosystem iPhone’a

W związku z problemami Huawei spodziewano się przeróżnych reakcji włodarzy firmy. Jednak słowa, jakie wypowiedział w telewizji państwowej założyciel Huawei, nieco mnie zszokowały. Ren Zhengfei stwierdził, że iPhone ma bardzo dobry ekosystem i chętnie kupuje smartfony Apple swojej rodzinie.

Huawei
fot. Vipmultimedia

Sprawa związana z Huawei i wpisaniem koncernu na „czarną listę” amerykańskiego Departamentu Handlu spowodowała, że od przedsiębiorstwa powoli odsuwają się firmy i organizacje z USA. Niemniej Chiński gigant zdaje się nie reagować na całą sytuację impulsywnie. Ren Zhengfei, będący twórcą potęgi koncernu twierdzi wręcz, że warto kupować amerykańskie produkty, takie jak iPhone. 

Założyciel Huawei kupuje swojej rodzinie iPhone’y

Chiński patriotyzm gospodarczy narasta do tego stopnia, że mieszkańcy kraju wręcz bojkotują amerykańskie twory. Wyciągnięcie z kieszeni iPhone’a oznacza możliwość narażenia się na szyderstwa, a nawet agresję słowną. Co ciekawe, nastroje te uspokaja sam założyciel Huawei, który w wywiadzie dla telewizji państwowej stwierdza, że chętnie kupuje swojej rodzinie iPhone’y.

iPhone ma dobry ekosystem i kiedy moja rodzina podróżuje za granicę, kupuję im iPhone’y, więc nie można zawężać myślenia, twierdząc, że sympatia do Huawei powinna oznaczać miłość do telefonów Huawei — Ren Zhengfei

Skoro nawet założyciel Huawei ośmiela się w publicznej wypowiedzi dla tamtejszej telewizji na takie, a nie inne stwerdzenie, produkty Apple faktycznie muszą być satysfakcjonujące. Mało tego — Ren Zhengfei zaznacza, że masowa migracja na jakiekolwiek sprzęty ze stajni Huawei nie musi być związane z prawdziwą sympatią do firmy.

Szanuję mocno krytyczną, a jednocześnie szczerą wypowiedź, na którą zdecydował się założyciel Huawei. Nawet jeśli cała sprawa ma drugie dno i słowa te były starannie zaplanowane i miały wywołać konkretną reakcję społeczeństwa chińskiego, a nawet amerykańskiego, jegomościowi należy się szacunek.

Zarówno iPhone’y, jak i smartfony Huawei znajdziecie na Vipelektrogadzet.

Źródło: SCMP

Related posts

Leave a Comment