You are here
Echo Show 5 — portfolio Amazona rozszerza się artykuły News 

Echo Show 5 — portfolio Amazona rozszerza się

Na wybranych rynkach ruszyła właśnie przedsprzedaż Echo Show 5, nowego inteligentnego głośnika od Amazona. Czy charakteryzuje się sprzęt i jaką rolę pełni w nim wbudowany ekran? Sprawdźmy.

Echo Show 5
fot. Amazon

„Inteligentne” portfolio produktowe firmy Amazon rozrasta się. Seria głośników oraz głośników z ekranami Echo jest już dojrzała i każdy fan asystentki głosowej Alexy powinien bez problemu dobrać model pod swoje wymagania. Dołączenie do obecnej oferty Echo Show 5 pozwoli na jeszcze większy wybór.

Jaki jest Amazon Echo Show 5?

Sprzęt można nazwać kompaktowym (148 x 86 x 74 mm), gdyż wtopiono w niego jedynie 5,5-calowy dotykowy ekran, na którym będą prezentowane najważniejsze dla użytkownika informację. Element ten pozwoli też na sprawniejszą interakcję z Alexą. Za wydajność odpowiada tutaj czterordzeniowy układ MediaTek MT8164 bazujący na rdzeniach ARM Cortex-A53 taktowanych zegarem 1,5 GHz. Setup ten bez problemu obsłuży moduł Bluetooth, dwuzakresowe Wi-Fi ac oraz 1 Mpix kamerkę.

Echo Show 5
fot. Amazon

Zatrzymajmy się przez chwilę przy kamerce. Moduł o rozdzielczości 1 Mpix pozwoli na prowadzenie rozmów wideo, ale to nie wszystko. Element będzie można fizycznie zakryć, co docenią z pewnością osoby przesadnie dbające o kwestii prywatności. W obudowie znajdziemy też gniazdo słuchawkowe Jack 3,5 mm, co nie jest często spotykanym w 2019 roku zabiegiem.

Sprzęt jest dość tani, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę jego możliwości. Jako że sąsiadujemy bezpośrednio z Niemcami, a urządzenie nie jest dostępne w Polsce, podam cenę na tamtejszym rynku. Wynosi ona 89,99 euro, czyli około 386 złotych.

Źródło: TheVergeAmazon

Related posts

Leave a Comment