You are here
Huawei Mate X trafi do sklepów jeszcze w tym miesiącu artykuły News 

Huawei Mate X trafi do sklepów jeszcze w tym miesiącu

Wygląda na to, że czas oczekiwania na składany smartfon chińskiego producenta dobiega końca. Huawei Mate X trafi na półki sklepowe jeszcze w tym miesiącu. Oczywiście tylko, jeśli twórcy nie zdecydują się na kolejne przełożenie rynkowej premiery jednego z najciekawszych urządzeń mobilnych tego roku.

Huawei Mate X oficjalnie

Mate X został zaprezentowany spory czas temu, jednak do tej pory nie pojawiła się możliwość kupna smartfona. Opóźnieniabyły spowodowane niczym innym jak chęcią dopieszczenia szczegółów i zabezpieczenia konstrukcji przed negatywnymi skutkami codziennego użytkowania. Drobiazgowość może się w tym konkretnym przypadku opłacić.

Huawei Mate X w sklepach jeszcze w październiku

Przypomnijmy sobie tylko Samsunga, który zaliczył wtopę, wysyłają sample testowe modelu Galaxy Fold do recenzentów. Ci po kilku godzinach „zabawy” stwierdzili, że urządzenia, a konkretnie ich zawias oraz ekran, psują się na potęgę i są niesamowicie podatne na przypadkowe uszkodzenia. Południowokoreański producent przekładał więc premierę rynkową Folda, co było najrozsądniejszym z możliwych wyjściem. Huawei, nauczony na przykładzie Samsunga, również nie spieszył się ze wprowadzaniem Mate X do sklepów.

Na szczęście czas „dopracowywania” konstrukcji dobiega końca i jeśli wierzyć zapewnieniom chińskich mediów, firmie uda się zrealizować obietnice Richarda Yu, prezesa koncernu. Huawei Mate X pojawi się w sklepach już pod koniec miesiąca. Nie myślcie jednak, że uda się wam go kupić na terenie Polski czy gdziekolwiek indziej w Europie. Początkowo składany smartfon będzie dostępny jedynie w Chinach i to w dość ograniczonej liczbie. Na globalną dostępność będziemy musieli jeszcze zaczekać.

Źródło: Gizmochina

Related posts

Leave a Comment