You are here
Nowe klawiatury Microsoftu z przyciskiem Emoji oraz Office artykuły News 

Nowe klawiatury Microsoftu z przyciskiem Emoji oraz Office

Tego się nie spodziewałem. Nowe klawiatury od Microsoftu, które trafią do sklepów pod koniec miesiąca, otrzymały dwa nowe klawisze. O ile obecność przycisku dedykowanego pakietowi Office można jeszcze zrozumieć, o tyle obawiam się, że klawisz Emoji to mała przesada.

klawiatury Microsoftu
fot. Tom Warren / The Verge

Microsoft od dawna myślał o unowocześnieniu swojej klawiatury i dodaniu do niej przycisku odpowiadającego za jedną z najważniejszych usług giganta. Mowa o klawiszu Office, którego funkcjami zajmiemy się za moment. To ucieszy zwłaszcza osoby, które na codzień wykorzystują Worda czy Excela do pracy. Wygodniejsze korzystanie z pakietu to wymierna korzyść. Czy taką będzie również klawisz dedykowany Emoji?

Klawiatury Microsoftu z przyciskiem Emoji

Już 15 października w niektórych sklepach pojawią się nowe klawiatury Microsoftu z przyciskami Office oraz Emoji. Wersja ergonomiczna wykorzystująca połączenie USB została wyceniona na 59,99 dolarów. Mniejszy wariant z Bluetooth 5.0 i świetnym czasem pracy na baterii kosztuje 10 dolarów mniej. Urok rzeczonych modeli jest kwestią subiektywną i nie wszystkim musi się spodobać. Niemniej, w obydwu przypadkach notujemy wzrost funkcjonalności.

Na początek przycisk Office. To za jego pomocą będziemy mogli uruchamiać aplikacje z pakietu oraz wykonywać dodatkowe akcje wewnątrz programów takich jak Word oraz Excel. Nie da się ukryć tego, że rozwiązanie sprzyja sprawniejszej pracy z pakietem. Nowe klawiatury Microsoftu dostały jednak jeszcze jeden klawisz, odnoszący się do znacznie „luźniejszego” zagadnienia.

Mowa o przycisku dedykowanym Emotikonom. Rozumiem, że Emoji stanowią dziś nieodłączny element elektronicznej komunikacji, jednak czy naprawdę potrzeba tworzyć dla nich specjalny przycisk. Według Microsoftu – tak. Nie jestem jednak pewny, czy partnerzy firmy tworzący akcesoria, w tym klawiatury, wykażą podobne zainteresowanie śmiesznymi ikonami. To pokażą najbliższe miesiące. Dodam tylko, że rzeczony klawisz wywołuje systemowy selektor Emoji.

Źródło: The Verge, Microsoft

Related posts

Leave a Comment