Huawei

Huawei ma w zanadrzu autorski system operacyjny

Huawei ma plan awaryjny na wypadek, gdyby konflikt z USA oraz niektórymi europejskimi państwami eskalował. Wspomnianą deską ratunkową okazuje się autorski system operacyjny mogący zastąpić Androida.

Huawei
fot. Pixabay

Dyrektor wykonawczy Huawei w wywiadzie dla Weltoświadczył, że jego firma jest przygotowana na problemy z dostępem do Androida oraz jego usług, które mogą być przykrym następstwem konfliktu z amerykanami. Plan B zakłada zastąpienie Zielonego Robota własną platformą systemową.

Huawei nie chce porzuć Androida, ale może zostać do tego zmuszone

Nie warto traktować wypowiedzi wysoko postawionego pracownika Huawei jak zapowiedzi rezygnacji firmy z Androida. Rzeczony jegomość zapewnił tylko o mocnej pozycji koncernu, który w razie konieczności będzie w stanie uniezależnić się od wytworu amerykanów.

Chiński koncern w żadnym wypadku nie zamierza przyczyniać się do wspomnianego transferu. Świat Androida pozwolił firmie wypłynąć na nieznane wcześniej wody i zdobyć olbrzymią popularność. Niemniej, Huawei musi być przygotowane na taki, a nie inny obrót sprawy.

Nie tylko smartfony

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wearables od pewnego czasu odchodzą od Android Wear na rzecz autorskich rozwiązań. Dlaczego podobna sytuacja nie mogłaby zostać przeniesiona na segment smartfonów?

Nie widzę przeszkód. Samsung od dawna wykorzystuje Tizen, zaś Huawei w przypadku modelu Watch GT zastosowało własne rozwiązanie software’owe. Czy podobny zabieg sprawdziłby się w przypadku smartfonów? Nie jestem pewny, ale warto mieć na uwadze to, że jest taka możliwość.

Źródło: Welt

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....