You are here
Huawei OS prawie gotowy. Jesienią może zastąpić Androida artykuły News 

Huawei OS prawie gotowy. Jesienią może zastąpić Androida

Chiński producent zamierza poradzić sobie z obecnością na czarnej liście Amerykańskiego Departamentu Handlu USA w niespodziewany sposób. Okazuje się, że firma ma praktycznie gotowy system, który może zastąpić Androida już jesienią. Jednak, czy użytkownicy zaakceptują Huawei OS?

Huawei OS
fot. Pxhere

Departament Handlu USA wprowadził Huawei na czarną listę firm, z którymi nie powinny współpracować amerykańskie spółki. W efekcie, po 19 sierpnia 2019 roku Google odetnie smartfony Chińczyków od aktualizacji i usług Androida. Co na to sami zainteresowani?

Huawei OS przyjdzie jesienią

Na początku były spekulacje, przewidywania i rozważania. Teraz wszystko zaczyna składać się w jedną spójną całość. Szef koncernu, Richard Yu w rozmowie z Die Weltpotwierdził, iż prace nad Huawei OS są już w zasadzie zakończone i firma w razie takiej konieczności zastąpi rzeczonym systemem platformę Android.

Mało tego — rzeczony jegomość zapowiedział, że system jest przystosowany nie tylko do smartfonów czy tabletów, ale także pozostałych urządzeń komputerowych. W grę wchodzą więc także telewizory, urządzenia ubieralne, a nawet samochody. Plany Huawei mogą być ambitne, choć firma na ten moment niezbyt się z nimi obnosi.

Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na kolejne komentarze władz Huawei lub na finał sprawy, który poznamy już w drugiej połowie sierpnia. 

Źródło: AndroidPoliceSina

Related posts

Leave a Comment