You are here
Huawei wygra wyścig z Samsungiem. Mate X lada moment trafi do sklepów artykuły News 

Huawei wygra wyścig z Samsungiem. Mate X lada moment trafi do sklepów

To istna gonitwa. Samsung bije się z Huawei o to, który z producentów jako pierwszy wypuści na półki sklepowe pierwszy w pełni sprawny składany smartfon. Reklamy w stacjonarnych sklepach pokazują jasno, że wygranym może okazać się Huawei Mate X.

Mate X
fot. Weibo

Choć tematem składanych smartfonów zainteresowanych jest wielu producentów, w tym Sony, jedynie Samsungowi oraz Huawei’owi udało się poczynić w tej materii istotne kroki. Obydwie firmy zaprezentowały już swoje nowości i czekamy, aż trafią one na półki sklepowe. Oczekiwanie przedłuża się, ale rynkowa premiera jest już naprawdę blisko.

Huawei Mate X trafi do sklepów szybciej niż Samsung Galaxy Fold

Zarówno Mate X jak i Galaxy Fold zostały zaprezentowane w podobnym czasie i co ciekawe, cechuje je podobna cena. Niemniej, to właśnie Samsung rozpoczął przedsprzedaż jako pierwszy i to właśnie on wysłał sample testowe do pierwszych recenzentów. Niestety. Pośpiech okazał się błędem. Dziennikarze, którzy mieli wątpliwą przyjemność testować rzeczony sprzęt, szybko przekonali się o tym, że mechanizm składania ekranu oraz samo jego wykonanie wołają o pomstę do nieba. Odklejające się warstw i przypadkowe uszkodzenia ekranu nie przystoją flagowcowi kosztującemu 2000 euro…

Zawstydzony Samsung zwinął swoje zabawki od recenzentów i zapewnił, że przed wypuszczeniem finalnej wersji do klientów, udoskonali swoje urządzenie. Huawei najwyraźniej nauczony na błędach konkurenta, nie wychylał się i pracował w skupieniu nad usprawnieniami Mate X. Właśnie przez rzeczone prace mamy do czynienia z opóźnieniami w kwestii pojawienia się składanego Huawei’a na półkach sklepowych. Jeśli zastanawiacie się, kiedy dokładnie proces dobiegnie końca, mamy dla was dobrą wiadomość.

Jeśli weźmiemy pod uwagę to, że w chińskich sklepach zaczęły pojawiać się plakaty reklamujące Huawei Mate X, łatwo wydedukujemy, iż premiera rynkowa to kwestia tygodni, a może nawet dni. Przedstawiciele firmy twierdzili w wywiadach, iż sprzedaż sprzętu ruszy pod koniec lipca, najpóźniej w sierpniu i jak sądzę, terminu uda się bez większego problemu dotrzymać.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że dotyczy to sprzedaży na rynku Chińskim. Możliwe, że Europa oraz Stany Zjednoczone będą musiały poczekać na Mate X nieco dłużej. Jeśli interesują was smartfony o bardziej klasycznej bryle, sprawdźcie urządzenia dostępne TUTAJ.

Źródło: GSMArenaWeibo

Related posts

Leave a Comment