HongmengOS

HDC 2019 to szansa na poznanie systemu Huawei HongmengOS

Już za miesiąc rozpocznie się impreza pod nazwą Huawei Developers Conference, na której chiński koncern opowie o nowościach, którymi powinni zainteresować się nie tylko deweloperzy, ale także zwykli użytkownicy technologii. Wydarzenie to także szansę na pierwsze konkrety w sprawie autorskiego systemu HongmengOS.

HongmengOS
fot. Gizmochina

HDC 2019 lub jak kto woli — Huawei Developers Conference wystartuje już 9 sierpnia i potrwa do 11 sierpnia. Podczas kilkudniowej konferencji będziemy mogli poznać najbliższe plany chińskiego giganta technologicznego, które to informacje w teorii powinny zainteresować przede wszystkim deweloperów. Wszak to właśnie oni będą wykorzystywać rzeczone rozwiązania, implementując je w swoich urządzeniach tudzież oprogramowaniu. Niemniej, wydarzenie to może być równie interesujące dla przeciętnego użytkownika elektroniki…

HongmengOS na HDC 2019 — tak czy nie?

Nie ma pewności, czy Huawei zdecyduje się zaprezentować użytkowy kształt systemu HongmengOS, jednak niemal pewne jest to, że OS będzie często poruszanym na konferencji tematem. Nawet jeśli nie uda nam się obejrzeć efektów prac projektantów, dowiemy się co nieco o przeznaczeniu i cechach systemu. Nie ukrywam, że na to właśnie liczę.

Pytanie, dlaczego Huawei miałoby pchać się w autorską platformę, skoro Donald Trump wycofał się ze swojej decyzji dotyczącej umieszczenia firmy na tak zwanej czarnej liście Departamentu Handlu USA? Otóż Chiński koncern może najzwyczajniej w świecie nie ufać państwu, z którym prowadzi aktualnie otwartą wojnę handlową. Zabezpieczenie się przed skutkami potencjalnych kolejnych sankcji, jest w tym przypadku zwyczajnie rozsądne.

Jak sądzę, na rzeczonej konferencji Huawei poruszy także inne kwestie związane z nakładką EMUI, IoT oraz nowymi usługami. Jeśli chcielibyście być na bierząco z ficzerami chińskiego producenta, zainteresujcie się sprzętem dostępnym pod TYM adresem.

Źródło: Gizmochina

Dodaj komentarz

249 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...