[IFA 2013] Smartwatch od Samusnga zaprezentowany – poznajcie Galaxy Gear

Informacje o tym, że Koreański producent przygotował dla nas inteligentny zegarek zostały potwierdzone. Wczoraj podczas Berlińskich targów IFA można było zapoznać się bliżej z urządzeniem. Co właściwie ma nam do zaoferowania Galaxy Gear?

Galax750x300

Nie będę się rozwodził nad sensem użytkowania owego gadżetu, bo to indywidualna sprawa każdego z nas. Osobiście nie czuje potrzeby posiadania inteligentnego zegarka, lecz mimo to, produkt Samsunga zrobił na mnie ogromne wrażenie.

Specyfikacja – znana nam z przecieków została zweryfikowana przez rzeczywistość i tak dowiadujemy się, że  Smartwatch posiada 1,64 – calowy wyświetlacz wykonany w technologii SuperAMOLED, pracujący w rozdzielczości 320×320. Wcześniej była mowa o 3 calowy ekranie, co wydaje się dziwne biorąc pod uwagę fakt, że przy obecnej przekątnej ekranu, urządzenie jest spore. Galaxy Gear przy wadzę 73.8 gramów mierzy 56,6 x 11,1 mm.

Aparat – Oczekiwaliśmy 4 Mpix aparatu, lecz dostaliśmy zaledwie 1,9 Mpix. Na szczęście możliwość nagrywania 10 sekundowych sekwencji wideo w rozdzielczości 720p po części rekompensuje nam kiepską matryce. Filmy będziemy mogli przechowywać na 4 GB wbudowanej pamięci Flash.

Wnętrze – Nie powinniśmy natomiast martwić się wydajnością urządzenia, gdyż zastosowano tutaj jednordzeniowy procesor Exynos z zegarem taktowanym częstotliwością 800 MHz. Takie jednostki jeszcze dwa lata temu były bardzo popularne w smartfonach. Dodajmy do tego 512 MB pamięci RAM i mamy małego potworka.

Dodatki – oczywiście producent umieścił w urządzeniu moduły i czujniki takie jak: Bluetooth 4.0, akcelerometr oraz żyroskop. To jednak nie wszystko, gdyż do dyspozycji otrzymujemy również kompatybilność z wieloma popularnymi aplikacjami, co znacząco zwiększy funkcjonalność zegarka.

Mało tego, z Galaxy Gear będziemy mogli nawet zadzwonić. Właściwie będzie on tylko swojego rodzaju słuchawką, gdyż do wykonania połączeń niezbędny będzie jednak smartfon znajdujący się w zasięgu sygnału Bluetooth.

Podsumowanie – W porównaniu do inteligentnych zegarków zaprezentowanych już wcześniej przez konkurencje, Galaxy Gear robi pozytywne wrażenie. Wysoka jakość zastosowanych materiałów, wydajne podzespoły oraz kompatybilność z wieloma aplikacjami może zachęcić do zakupu. Czy jednak to wszystko jest wartę 299 dolarów? Na to pytanie będziecie musieli odpowiedzieć sobie sami.

Smartwach Samsunga będzie dostępny w oficjalnych kanałach sprzedaży już od 25 września.

 

Źródła: Engadget, AndroidCentral

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...