[IFA 2013] Tablet z „pełnym” Windows 8.1 – poznajcie Toshiba Encore

Berlińskie Targi IFA pozwalają producentom zaprezentować w jednym miejscu wiele mniej lub bardziej innowacyjnych urządzeń. Na miejscu nie mogło zabraknąć przedstawicieli Toshiby, którzy pokazali nam nowy tablet z Windows 8.1. Co ciekawe jest to najtańsze tego typu urządzenie na rynku.

Toshiba-Encore750x300

Urządzenie posiada 8-calowy wyświetlacz IPS, pracujący w rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Za wydajność będzie odpowiadać czterordzeniowy Atom Bay Trail od Intela oraz 2 GB pamięci RAM. Taka konfiguracja powinna zapewnić bezproblemową pracę najnowszej odsłony systemu operacyjnego Windows.

Tablety nigdy nie nadawały się do robienia zdjęć. Toshiba chce jednak zmienić ten stan rzeczy i w Encore umieścił 8 Mpix aparat główny oraz 2 Mpix przednią kamerkę. To pozwoli w pewnym stopniu zaspokoić fotograficzne zapędy posiadaczy nowego tabletu. Użytkownik będzie mógł zapisać swoje dane na 32 GB pamięci Flash, z możliwością jej rozszerzenia poprzez dodatkową kartę SD.

Producent zdecydował się zastosować w Encore dwa porty: microUSB oraz microHDMI.  Na więcej nie mógł sobie pozwolić, zważając na niewielkie rozmiary urządzenia. Nowa Toshiba przy wadzę 479 gramów jest stosunkowo cienka (10.68 mm).

Premiera rynkowa Toshiby Encore będzie miała miejsce dopiero w listopadzie, jednak na pocieszenie producent informuje, że przewidywana cena to jedyne 330 dolarów amerykańskich.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...