[IFA 2015] Targi czas zacząć…

Pierwszy dzień dla prasy ujawnił kilka zaskakujących faktów, ale i potwierdził niektóre krążące od dłuższego czasu plotki. Targi swoją konferencją zainaugurowała firma „Intel”, która zaprezentowała między innymi najnowszy produkt z rodziny procesorów, opartych na architekturze „Skylake”. Co jeszcze przygotowali dla nas producenci? O, tym dowiecie się w dalszej części tekstu.

 
Oprócz wspomnianego „Intela”, jeszcze przed południem nowinki, które w niedługim czasie pojawią się w ofertach światowych producentów zaprezentował „Siemens Hausgeräte”, „Acer” oraz „Miele”. Większość dziennikarzy czekała jednak do godziny 13:00 na „ceremonię otwarcia” „IFA 2015”, podczas której poznać mieliśmy szczegółowy program imprezy.
 
Oprócz planu wydarzeń, które czekają na uczestników przytoczonych zostało także kilka ciekawostek ze świata oraz krótkie podsumowanie ubiegłej edycji berlińskich targów. I tak dowiedzieliśmy się min. że liczba wystawców w porównaniu do zeszłorocznej imprezy zwiększyła się o 7% i wyniosła 1, 645 firm, wynajęta powierzchnia wyniosła 150 tys , liczba gości podskoczyła z 95 tys. w roku ubiegłym do 140 tys. Prorokowano także, iż w roku 2050 70% ludności ziemi będzie zamieszkiwała tereny zurbanizowane.

Dalsza część konferencji została już całkowicie poświęcona towarzyszącym targom wydarzeniom. Okazało się, że ewent, to nie tylko święto fanów technologii, ale i miłośników ruchu (strefa „Fitness&Activity”), koncertów (Xavier Naidoo oraz gość specjalny: Nico Suave; zespół „RainBirds” oraz „Bollmer”), czy sympatyków „złocistego trunku” („IFA Oktoberfest”).

Konferencja zakończyła się o godzinie 18:00 panelem „Q&A”. Na początku prowadzący konferencję goście odpowiadali na pytania zadane drogą mailową, by później oddać się do dyspozycji zgromadzonej w hali widowni. Opisywane tutaj wydarzenie w przystępny sposób przedstawiło atrakcje, jakie czekają uczestników „IFA”, przez najbliższych kilka dni, a gdyby ktoś nie był w stanie wszystkiego spamiętać, zawsze może sięgnąć do papierowego przewodnika. Tym na co należy zwrócić uwagę podczas tegorocznych targów jest zdecydowanie większa ilość wystawców oraz znacznie ciekawszy program. Oby tendencja zwyżkowa utrzymywała się, przez kolejne najbliższe lata…

 
________________________________________________
 
Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.
 

Dodaj komentarz

249 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...