QLED 8k

[IFA 2018] Samsung prezentuje QLED 8K ze sztuczną inteligencją

Samsung podczas tegorocznych targów IFA w Belinie pokaże szereg interesujących urządzeń. Jednym z ciekawszych jest TV QLED 8K, który oferuje rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję. Sprawdźmy serię QLED Q900R.

QLED 8k

Samsung, podobnie jak LG stanowi trzon rynku Smart TV. Rozdzielczość 4K oraz tradycyjna technologia OLED przestają robić wrażenie na wymagających klientach. Samsung doskonale zdaje sobie z tego faktu sprawę, dlatego stworzył linię Q900R oferującą, jak zapewnia sam producent, świetne doznania z realistycznymi i żywymi obrazami oraz dźwiękami.

Samsung QLED 8K

Telewizor QLED Q900R z funkcją skalowania do 8K w oparciu o SI pojawi się na rynku w wersjach o przekątnych 65, 75, 82 oraz 96-cali.

W firmie Samsung przez lata konsekwentnie pracowaliśmy nad zwiększeniem przewagi w zakresie najwyższej jakości obrazu. Wprowadzenie QLED 8K z upscalingiem dzięki sztucznej inteligencji dowodzi naszej innowacyjności w dziedzinie wyświetlaczy – powiedział Jongsuk Chu, Senior Vice President of Visual Display Business w Samsung Electronics.

Cieszymy się, że możemy zaprezentować użytkownikom telewizor Q900R i jesteśmy pewni, że za sprawą naszych nowych modeli obsługujących 8K będą mogli doświadczyć niezwykłego koloru oraz niespotykanej dotąd czystości obrazu i dźwięku.

Urządzenie wyświetli obraz o jasności szczytowej wynoszącej aż 4000 nitów, która w połączeniu z 16-krotnie większą rozdzielczości niż Full HD oraz standardem HDR10+ zapewnią moc przyjemności z obcowania ze sprzętem.

Ficzery

Nowe telewizory to również nowe funkcje lub udoskonalone warianty starszych opcji. Tryb Ambient, będący ciekawą odpowiedzią Samsunga na rozwiązanie Philipsa to istne mistrzostwo. Dopasowanie oświetlenia do aktualnie panujących w danym miejscu warunków potrafi stworzyć prawdziwy klimat, którego nie powstydziłyby się profesjonalne sale kinowe.

Jeśli w najbliższych dniach zamierzacie odwiedzić targi IFA 2018, koniecznie sprawdźcie strefę Samsunga zlokalizowaną na drugim poziomie City Cube Berlin.

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...