HTC U12 Life

[IFA2018] HTC U12 Life

Targi w Berlinie to także premiery smartfonów, choć nie wszystkie z nich wywołują takie emocje, jak producenci by tego sobie życzyli. Tak też jest w przypadku HTC, które ostatnimi czasy nie ma najlepszej pasy. Niemniej ich nowe HTC U12 Life to interesujący sprzęt.

HTC U12 Life

Sam wygląda nowego HTC U12 Life to pewna niespodzianka, bo najciekawiej prezentuje się tył urządzenia. Pamiętamy, że przy poprzednim modelu HTC zaproponowało w jednej z wersji półprzezroczyste wykończenie tak, żeby podglądać to, co dzieje się wewnątrz. Mała rzecz, a cieszy. Tym razem tył urządzenia to już dwie różne faktury i aż szkoda byłoby ten model chować w case.

HTC U12 Life

Ważna wiadomość – nie ma notch, a to już dobrze, choć nie każdemu mogą spodobać się dość duże przestrzenie na górze oraz dole urządzenia. Jednak fani firmy zapewne zdążyli się już do wyglądu sprzętów przyzwyczaić. To jednak sprawia, że proporcje wyświetlacza to 18:9, a nie 19:9, więc mamy powrót do korzeni. HTC U12 Life to 6 calowy ekran, który ma rozdzielczość FHD+, czyli 1080×2160 pikseli. Nie ma rewelacji, ale nie jest źle.

Procesorem zarządzającym został Qualcomm Snapdragon 636, którego pracę wspierają 4 GB RAM. Akumulator 3600 mAh powinien zapewnić bezproblemową pracę przez cały dzień i to na sporym obciążeniu. Aparat główny to już dwa moduły, które przekładają się na 16 oraz 5 Mpix z detekcją fazy. Bez problemów możemy nagrać nim wideo w 4K. Przedni aparat to już 13 Mpix. Zarówno z przodu, jak i z tyłu smartfona, umieszczono diodę doświetlającą LED.

HTC U12 Life design

Najprzyjemniejszą rzeczą w smartfonie jest to, jak został on zaprojektowany. Faktura na pleckach urządzenia do połączenie dwóch faktur. Szkło oraz linie poziome, które są do niego przymocowane. Dzięki temu urządzenie pewnie leży w dłoni i sprawia przy tym miłe wrażenie. Czy to wystarczy, żeby do HTC przekonali się nowi klienci? Trudno ocenić, bo sam smartfon nie jest urządzeniem, które wywołuje „efekt WOW”. To przyjemny i ciekawy smartfon, ale takich na rynku jest jednak bardzo dużo. Faktycznie wyróżnia się designem, ale zastanawiamy się, czy tym razem notch nie byłby tutaj dobrym rozwiązaniem. To jednak nie wpisałoby się w wizję HTC, ale ta potrzebuje czegoś nowego. Inaczej przepadnie.

Nowe smartfony znajdziecie także w naszym sklepie internetowym.

Źródło: HTC

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...