Prowadzisz vloga? Sprawdź, jaki jest najlepszy internet dla youtuberów!

Vlog jest jednym ze sposobów, w jaki możesz przekazać swoje myśli i poglądy reszcie świata, a także pokazać wiele ciekawych rzeczy – na przykład praktyczne porady. Youtuberzy to prawdziwi celebryci XXI wieku, którzy nie tylko zyskują olbrzymią popularność, ale również potrafią zarabiać przyzwoite pieniądze na swoich filmikach. Jeśli marzy ci się podobna ścieżka kariery, musisz mieć nie tylko dobrą kamerę i komputer do obróbki materiałów wideo, ale również odpowiednią przepustowość łącza internetowego, zwłaszcza jeśli planujesz często prowadzić transmisje na żywo.

Najlepszy internet dla youtubera

Jak będzie najlepszy internet dla youtubera? Zarówno w przypadku streamingu, jak i regularnego umieszczania swoich klipów w serwisach, zasada jest ta sama – im szybszy, tym lepszy. Jednak o ile szybki internet po prostu skróci czas niezbędny do zamieszczania nagrania na YouTube czy Vimeo, o tyle do streamingu musisz mieć stabilne, szybkie łącze – chyba że chcesz zniechęcić swoich widzów zacinaniem się obrazu, a nawet niespodziewanymi przerwami w transmisji.

Nie należy bowiem zapominać, że podłączony do internetu laptop czy komputer korzysta z transferu danych przez cały czas. Dotyczy to zwłaszcza programu antywirusowego, który pracuje non-stop, monitorując system i chroniąc go przed atakami złośliwego oprogramowania. Zajmuje to pewną część łącza, wpływając na szybkość transferu danych w pozostałych aspektach.

Pamiętaj, że szybkość łącza określana jest przez dwa współczynniki: DL (szybkość pobierania danych) oraz UL (szybkość wysyłana danych). Osoba, która prowadzi transmisje w sieci, musi mieć wysoki parametr UL, ponieważ głównie wysyła dane do internetu. Dla kogoś takiego najlepsze łącze to takie, którego szybkość UL stoi na wysokim poziomie – minimum to 10 Mbps, a rozsądnie przyjąć za dobre 30 Mbps.

Szybkość odpowiednią dla transmisji online oraz wysyłania plików wideo do wybranych serwisów daje sieć światłowodowa i to na nią właśnie najlepiej postawić. Umożliwia ona osiąganie wysokich parametrów UL i DL, a co za tym idzie – transmisje danych będą płynne, a wysyłanie plików szybkie.

Tak więc odpowiadając na tytułowe pytanie, najlepszy internet dla youtuberów to światłowód.

Dodaj komentarz

445 More posts in felietony category
Recommended for you
Subskrypcja VOD
Subskrypcja VOD ma także wady, o których często zapominamy

Ostatnie kilka lat pokazuje, jak łatwo zachłysnąć się czymś nowym i pozornie wygodnym, by nagle...