Xperia XZ3

[IFA 2018] Xperia XZ3 — ślicznotka od Sony zaprezentowana

Sony zaprezentowało właśnie nowość w swojej ofercie wydawniczej. Podczas specjalnej konferencji CEO firmy, Kenichiro Yoshida opowiedział nam o modelu Xperia XZ3, który jest, mówiąc kolokwialnie — śliczny.

Xperia XZ3

Nudne kanciaste Xperie powoli odchodzą w zapomnienie. Producent stara się dostarczać coraz atrakcyjniejsze wizualnie urządzenia, których nie powstydziłyby się firmy znane z wyjątkowej dbałości o wzornictwo. Model XZ3 jest tego świetnym przykładem.

Xperia XZ3 oficjalnie

Premiera tytułowego smartfona nie była dla nikogo zaskoczeniem. Udając się na hale, w której miała odbyć się konferencja doskonale, zdawaliśmy sobie sprawę z tego, jakie nowości pokażą Japończycy. Nie oznacza to, że jesteśmy eventem zawiedzeni. Przeciwnie, na mnie sprzęt zrobił bardzo pozytywne wrażenie. Zastosowane wzornictwo może się podobać i… podoba się. Miłe dla oka zaoblenia oraz niewielkie ramki, czyli refresh wizualnej strony urządzenia to nie wszystko, co przygotowało Sony.

Xperia XZ3

Sprzęt jest naszpikowany dodatkami związanymi ze sztuczną inteligencją. SI działa nie tylko w aparacie, który świetnie dobiera parametry, czyniąc zdjęcia atrakcyjniejszymi. Xperia XZ3 zaskakuje obecnością funkcji takich jak Slide sens oraz Smart launch. Pierwsza pozwala na przewidywanie najczęściej użytkowanych aplikacji, druga zaś startuje aplikacje aparatu zaraz po wyjęciu smartfona z kieszeni. Oczywiście pod warunkiem, że jest on w pozycji pionowej.

Xperia XZ3 otrzymała 6-calowy ekran OLED, tak OLED, o rozdzielczości QHD+, 8-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 845, grafikę Adreno 630 oraz 4 GB pamięci LPDDR4 RAM. Zdjęcia wykonane 19 Mpix aparatem Motion Eye lub 13 Mpix kamerką do selfie zapiszemy na 64 GB pamięci flash, lub na karcie microSD. Pozostała część specyfikacji poniżej.

Xperia XZ3

  • Akumulator o pojemności 3 330 mAh
  • Quick Charge 3.0
  • Wi-Fi ac
  • Bluetooth 5.0
  • LTE kat. 18
  • USB-C
  • Wymiary 158,3 x 73,08 x 9,9

Xperia XZ3 z Androidem 9 Pie na pokładzie trafi do sprzedaży już 5 października. Ceny nie zostały jeszcze upublicznione.

Dodaj komentarz

249 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...