You are here
[IFA2015] Gear S2 – Samsung pozamiatał Sprzęt 

[IFA2015] Gear S2 – Samsung pozamiatał

Koreańczycy posiadają w swoim portfolio całkiem pokaźną liczbę urządzeń z segmentu wearables, z czego lwią część stanowią inteligentne zegarki. Dzięki wczorajszej zapowiedzi, mającej miejsce w Berlinie podczas targów IFA 2015 wiemy już, że do rodziny smartwatchy dołączy nowy model Gear S2. 

S2GearSamsung2x1

Nie nazwałbym nowego dziecka Samsunga „kolejnym” czasomierzem, gdyż mówiąc delikatnie, ten prezentuje się po prostu znakomicie. Producent wyeliminował wszystkie bolączki trapiące poprzedników S2-ki, dopracował design, a także skupił się na kompatybilności z urządzeniami konkurencji.

Urządzenie zadebiutuje w dwóch wersjach – Classic oraz Sport. Specyfikacja techniczna obydwu wygląda identycznie, i tak, decydując się na zakup jednej z nich otrzymamy 1,2-calowy ekran AMOLED, wyświetlający obraz w rozdzielczości 360 x 360 pikseli, dwurdzeniową jednostkę, z zegarem taktowanym częstotliwością 1,1 GHz, wspieraną 512 MB pamięci RAM oraz szereg modułów łączności takich jak: Bluetooth 4.1, Wi-Fi b/g/n oraz NFC. Producent chwali się także akumulatorem, który według zapewnień ma pozwolić nawet na 2-3 dni pracy zegarka na jednym ładowaniu (Apple Watch – drżyj). Oczywiście Samsung nie zapomniał o wodo- oraz pyłoodporności, co potwierdza certyfikat IP68.

S2GearSamsungssd

Tyle o konfiguracji sprzętowej. Porozmawiajmy o zegarku – przede wszystkim porzucono jakże bezsensowną praktykę, w myśl której, sprzęt mógł synchronizować się jedynie z urządzeniami Samsunga. Od teraz będziemy mogli sparować każdy smartfon pod warunkiem, iż będzie wyposażony w przynajmniej 1,5 GB RAM oraz Androida (od 4.4). Bardzo przyjemnie, szczególnie że Gear S2 pracuje pod kontrolą autorskiego OSu Samsunga – Tizena.

S2GearSamsungs2

Koreańczycy zastosowali ciekawe rozwiązanie mające znacząco poprawić komfort użytkowania zegarka. Owszem – ekran dotykowy w dalszym ciągu będzie istotnym elementem interakcji, lecz zostanie odciążony w kwestii zadań takich jak przewijanie. Do wspomnianego celu będziemy wykorzystywać obrotową koronę okalającą tarczę. Wygląda to naprawdę świetne i nie mogę się doczekać, kiedy sprawdzę „patent” w praktyce.

Zegarki zostały wykonane ze stali nierdzewnej, lecz w zależności od wersji będą prezentowały zgoła inny design, co możemy zaobserwować poniżej:

S2Samsungsds3

Podoba mi się również zrezygnowanie z dedykowanych pasków, na rzecz standardowych wymiennych o mocowaniu 22 mm. Nie rozumiem, dlaczego Samsung nie zdecydował się na ten krok wcześniej.

Na koniec mały zawód – cena zegarków pozostaje na chwilę obecną tajemnicą.

Źródła: Samsung Mobile, YouTube, własne.

 

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Related posts

Leave a Comment