Acer Predator 21x

[IFA 2016] Acer Predator 21X – laptop ważący 8 kg

Ciekawostka czy solidny sprzęt dla zawodowych graczy? Ciężko jednoznacznie zaszufladkować nowy produkt Acera – Predator X21, który wyróżnia się zakrzywionym ekranem oraz systemem sterowania za pomocą oczu.

Acer Predator 21x

Acer nazywa nowe Predatory urządzeniami mobilnymi i prawdę mówiąc ciężko pojąć mi dlaczego. Przecież te monstra ważą po 8 kg każdy. Notebook – sprzęt mobilny, którego przenoszenie byłoby kłopotliwe? Brzmi zabawnie, czego absolutnie nie można powiedzieć o zastosowanych w konstrukcji podzespołach…

Urządzenie jest masywne i nie pozostawia to wątpliwości, jednak są ku temu solidne przesłanki. Na początek warto zaznaczyć, że w komputerze znalazł się solidny 21-calowy ekran IPS wyświetlający obraz w rozdzielczości 2560 x 1080 pikseli. Mało tego – wspomniany element jest zakrzywiony, dzięki czemu konsumpcja multimediów przez jedną osobę wejdzie na wyższy poziom. Gry? Sprzęt aż prosi się o testy w najbardziej wymagających produkcjach. Wystarczy spojrzeć – Potężne procesory Intel Core i7 (Kaby Lake) oraz dwie karty graficzne NVIDIA GeForce GTX 1080 SLI, oraz chłodzenia AeroBlade. To musi „śmigać”.

Skoro jesteśmy przy grach, muszę nadmienić, że możliwe będzie sterowanie nimi za pomocą naszego wzroku. Tak, producent przewidział takową możliwość i wyposażył konstrukcję w odpowiedni moduł. Za przyjemność z wirtualnej rozrywki odpowiadają także głośniki SoundPound 4.2 z wirtualizacja dźwięku przestrzennego.

http://www.youtube.com/watch?v=wfCfcPTy8p8

Urządzenie powinno trafić do sprzedaży na początku przyszłego roku i, prawdę mówiąc, na chwilę obecną nie ma żadnej, ale to absolutnie żadnej konkurencji. Mistrz w swojej klasie? Na to wygląda, ale nie oznacza to, że producent będzie mógł cieszyć się zadowalającą sprzedażą. Skąd moje obawy?

Zaporowa cena

Oficjalna kwota, jaką przyjdzie nam zapłacić za Acera Predator 21 X nie jest jeszcze znana, ale mówi się o 5 000 dolarów, co daje nam w przeliczeniu na „nasze” aż 19 500 zł. Dodajmy do tego podatki i inne nieprzyjemne opłaty i cena może wzrosnąć nawet do dwudziestu kilku tysięcy. To może okazać się nie do przeskoczenia.

Źródło: Acer, Twitter, własne

 

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...