Google Pixel

Nexus to teraz Pixel – znamy datę premiery i nie tylko…

Wszystko stało się jasne – Google rezygnuje z marki Nexus na rzecz Pixel. Czym podyktowana jest decyzja i jakich urządzeń możemy się spodziewać? Odpowiadamy.

Google Pixel

W sieci już od dłuższego czasu krążyły plotki o tym, że gigant z Mountain View planuje zrezygnować z dotychczasowej linii urządzeń referencyjnych marki Nexus. Teraz znamy fakty – wiemy, jak będzie nazywać się nowa seria, kiedy zostanie zaprezentowana oraz co znajduje się w konstrukcji. Do rzeczy.

Kojarzycie Chromebook Pixel oraz tablet Pixel C? To produkty Google, które ten wydaje pod swoim szyldem. To sprzęt w stylu Nexusów, choć jest osobną linią, w której jak nie trudno zgadnąć brakuje smartfonów. Okazuje się, że firma zamierza wspomniany brak załatać i kolejne „Nexusy” będą sprzedawane pod nazwą Pixel. W mojej ocenie ujednolicenie portfolio urządzeń to pomysł co najmniej świetny i jak mniemam przyszłościowy. Nie oznacza to jednak, że wcześniejsze przecieki dotyczące Nexusów od HTC możemy włożyć między bajki. Urządzenia te powstaną i faktycznie zostaną wyprodukowane na zlecenie Google. Z tą tylko różnicą, że na obudowie znajdziemy jedynie literkę G oraz pod nazwę Pixel. Co ciekawe mówimy tutaj nie o jednym, ale o dwóch smartfonach, z czego drugi to tak zwany wariant XL.

Specyfikacja Pixel XL

Dzięki danym z bazy Geekbench poznaliśmy już prawdopodobną specyfikację techniczną większej wersji Pixela:

  • Układ Qualcomm Snapdragon 820
  • Taktowanie procesora (4 rdzenie) 1,59 GHz
  • 4 GB RAM
  • Android 7
  • Aparat Sony IMX378 12 Mpix, hybrydowy system regulacji ostrości, OIS

Konfiguracja drugiego z modeli jest na razie tajemnicą, ale podejrzewam, że nie zostanie  nią zbyt długo. Premiera Pixeli odbędzie się już 4 października, a więc do tego czasu w sieci z pewnością pojawią się przecieki sugerujące, z czym będziemy mieli do czynienia.

Inne premiery?

Początek października to nie tylko nowe Nexusy… ups – Pixele, lecz także inne urządzenia. Google zaprezentuje także nową generację Chromecasta oraz Google Home. Nie sposób pominąć także pierwszych gogli Daydream VR.

Źródło: Android Central, 9to5Google, Twitter.

 

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...