You are here
IKEA Home Smart — Szwedzi atakują rynek IoT artykuły News 

IKEA Home Smart — Szwedzi atakują rynek IoT

IKEA Home Smart to nowy odział biznesowy szwedzkiego producenta mebli, którego sklepy są w Polsce niezwykle popularne. Gigant pragnie wycelować działania w rozwój inteligentnego domu.

IKEA Smart Home
fot. IIKEA

Systemy Inteligentnego Domu stają się coraz popularniejsze, ale w dalszym ciągu nie każdy może pozwolić sobie na skompletowanie odpowiedniego dla siebie zestawu. Niemniej, zainteresowanie producentów rzeczonym rynkiem postępuje, co możemy rozumieć jako zwiastun obniżenia cen poszczególnych urządzeń, a także poszerzenie portfolio aktualnie dostępnych elementów. Swoje chęci co do aktywności w segmencie Smart Home deklaruje nawet IKEA, o czym poinformowano za pośrednictwem biura prasowego.

IKEA Home Smart

Choć ciężko nazwać mnie fanem marki, naprawdę lubię odwiedzać sklepy sieci IKEA. Znajduję w nich mnóstwo przydanych inspiracji, z których część ląduje w moim koszyku. Firma, powoli, acz sukcesywnie wkracza na rynek smart home, o czym świadczy wprowadzenie do sprzedaży np. żarówek z serii Tradfri zgodnych z Apple Home KIT czy głośnika Symfonisk będącego owocem kooperacji z Sonosem. To był jednak dopiero przedsmak. IKEA szykuje się na potężne działania mające uczynić nasze domostwa inteligentniejszymi.

W IKEA chcemy nadal oferować produkty dla lepszego życia w domu dla wielu osób. W tym celu musimy odkrywać produkty i rozwiązania wykraczające poza konwencjonalne wyposażenie domu — mówi Björn Block, szef nowej inteligentnej jednostki usług IKEA Home w szwedzkiej IKEA. 

Szwedzi zdają sobie sprawę z tego, że smart home dopiero raczkuje. Niemniej, teraz jest wręcz idealny moment na to, aby wejść w świeżutki rynek i stworzyć sobie dogodną pozycję do dalszych działań. Spóźnialscy mogą nie załapać się na „większy kawałek tortu”, dlatego też gratuluję tytułowej firmie powstania nowego działu IKEA Home Smart.

Jestem naprawdę ciekawy tego, w którym dokładnie kierunku podąży IKEA i czy postawi na własne rozwiązania. Możliwe, że firma wykorzysta w swoich systemach aktualne narzędzia np. te od Apple oraz Google.

Mniejsze elementy systemów smart home znajdziecie w naszym sklepie internetowym Vipelektrogadzet.

Źródło: IKEA

Related posts

One thought on “IKEA Home Smart — Szwedzi atakują rynek IoT

  1. Stach

    Super wiadomość. Mam nadzieję, że polscy producenci np. http://www.grenton.pl będą współpracować z nimi, z google i amazonem się integrują.

Leave a Comment