You are here
Rozgrywka w Death Stranding – to będzie bardzo dziwna gra Gry konsole 

Rozgrywka w Death Stranding – to będzie bardzo dziwna gra

Premiera nowego dzieła od Hideo Kojima zbliża się wielkimi krokami, a o samym tytule dalej wiemy niewiele. Zaprezentowane właśnie trailery oraz rozgrywka w Death Stranding nie wyjawiają wiele, ale zapowiadają za to coś wyjątkowego. I to na każdej płaszczyźnie, ale czy faktycznie mogliśmy spodziewać się czegoś innego po twórcy Metal Gear Solid?

Rozgrywka w Death Stranding
Fot. Sony

Hideo Kojima to jedno z najgorętszych nazwisk w branży gier komputerowy i zdecydowanie człowiek, którego pomysły są… wyjątkowe. Każdy kto grał w kultową już serię Metal Gear Solid ten wie, że niektóre rozwiązania fabularne mogły powstać tylko w głowie Japończyka. Przez wiele lat Hideo Kojima pracował oraz rozwijał swoje skrzydła w Konami, ale kiedy ich drogi się rozeszły, nikt nie wątpił to, że twórca powróci na rynek z czymś własnym. I to „czymś” właśnie zaprezentowano na kolejnych materiałach.

Rozgrywka w Death Stranding

Premiera nowego tytułu przewidziana jest już na 8 listopada tego roku i odbędzie się w pierwszej kolejności na konsolę PlayStation 4. Przez długi okres czasu sądziliśmy, że Death Stranding będzie kolejnym tytułem ekskluzywnym na tą konsolę, ale okazało się, że produkcja zagości także na komputerach osobistych, więc będzie okazja do przetestowania mózgu Kojimy także na PC-tach. To dobra informacja, choć lepszą byłoby to, gdybyśmy wiedzieli na co faktycznie czekamy. O nowej produkcji wiemy niewiele, a najpewniejszą informacją jest ta, że poczynania głównego bohatera będziemy obserwować z perspektywy trzeciej osoby.

A, zapomnielibyśmy, nasz bohater podróżował będzie z dzieckiem. Nie jest to może nowość w świecie gier, bo opieka nad małoletnim często pojawia się w tytułach AAA (chociażby God of War czy The Last Of Us), ale w tym przypadku sprawa wygląda zdecydowanie dziwniej, bo wspomniane dziecko to jeszcze niemowlę, a nosili je będziemy w specjalnym pojemniku na piersi. Podczas prezentacji na GamesCon 2019 zaprezentowano jednak to, jak będzie wyglądać rozgrywka w Death Stranding. Można byłoby przypuszczać, że w związku z tym rozwiane zostaną jakieś tajemnice, ale to były płonne nadzieje. Na materiale nie widzimy specjalnie nic, oprócz tego, że mapa gry będzie ogromna, a my będziemy w stanie uspokoić niemowlę za pomocą pada, kiedy to zacznie płakać. Można się jednak zastanowić, czy przypadkiem sama rozgrywka w Death Stranding nie będzie… nudna.

Co jeszcze pokazano?

Sam wygląd gry sprawia, że chętnie na nią czekamy, bo graficznie mamy tutaj naprawdę coś pięknego. Lokacje są dopracowane, a same fizyczne modele postaci także nie przedstawiają się najgorzej. Do tego dochodzi jeszcze muzyka, która jak w przypadku każdej produkcji do Hideo Kojimy, wprowadza gracza w wyjątkowy nastrój. Na GamesCom 2019 pokazano jeszcze dwa materiały z produkcji. Na pierwszym z nich widzimy postać MAMA w którą wcieliła się Margaret Qualley. Z tego co zaprezentowano, nie może ona poruszać się po świecie, bo także musi opiekować się dzieckiem. Tylko, że w tym przypadku, jest ono niewidzialne.

Jeżeli to jest dla was mało dziwne, to co powiecie na update niemowlaka? Takie cos widać na kolejnym z materiałów, gdzie oprócz bohatera granego przez Normana Reedusa, możemy także zobaczyć Guillermo del Toro, czyli sławnego reżysera, który zasłyną na całym świecie swoimi Labiryntem Fauna. Sama rozgrywka w Death Stranding także do normalnych należeć nie będzie, bo w tytule pojawią się zjawy, a kiedy bohater odda mocz, to z ziemi wyskoczy dziwny grzybek. Do tego dochodzi magiczna drabina, która rozwija się w nieskończoność, a jeżeli będziemy chcieli porozumieć się z „dostawcą”, to ten wyśle nam maila. Mówiąc szczerze, nie możemy się już doczekać premiery Death Stranding!

Nowe gry, konsole oraz komputery osobiste, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: GamesCom / YouTube / Sony / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment