Inteligentne rolety

Inteligentne rolety IKEA za nieco ponad 400 złotych

Już w lutym, w sklepach IKEA pojawią się zestawy smart home zawierające inteligentne rolety. To kolejny krok Szwedów mający uczynić ofertę producenta jeszcze nowocześniejsza oraz atrakcyjniejszą dla wymagających konsumentów.

Inteligentne rolety

Inteligentne systemy domostw coraz śmielej wchodzą w nasze życie. Inteligentne oświetlenie, zamki, wideodzwonki czy stacje pogodowe to świetne narzędzia, które ułatwiają nam życie i sprawiają, że jest nam wygodniej… i bezpieczniej. Ceny rozwiązań smart home maleją z roku na rok, wzrasta zaś ich dostępność. Za przyjemne z wyglądu i funkcjonalne smart-rolety IKEI trzeba zapłacić 99 euro, czyli nieco ponad 420 złotych. Niewiele, ale pamiętajmy, że mówimy o wariancie podstawowym.

[CES 2019] Pierwszy wideodzwonek Netatmo z HomeKit i Siri

IKEA wprowadza tanie inteligentne rolety

Rolety będą dostępne w aż pięciu rozmiarach i w dwóch wersjach kolorystycznych — półprzeźroczystej oraz zaciemniającej. Podstawowy wariant o wymiarach 60 x 195 cm kosztuje 99 euro, ale jeśli nasze okno jest większe, zapłacimy odpowiednio większą cenę.

Urządzeniem możemy sterować na kilka sposobów. Pierwsze oznacza wykorzystanie do tego celu fizycznego sterownika, który jest integralną częścią zestawu. Druga opcja pozwala na podnoszenie oraz opuszczanie rolet za pomocą smartfona. System zapewnia zgodność z Google Home oraz Apple HomeKit, a to daje nam już spore możliwości, wraz z ustalaniem harmonogramu działania.

Inteligentne rolety pojawią się w sklepach IKEA już w przyszłym miesiącu.

Źródło: Engadget, Zetznotfunny

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...