ile czasu tracisz

Możesz już sprawdzić, ile czasu tracisz na Facebooku

Facebook, zupełnie po cichu rozpoczął wdrażanie funkcji, dzięki której dowiesz się, ile czasu tracisz na przeglądaniu zawartości serwisu z poziomu aplikacji mobilnej. W moim przypadku jest to skromne 16 minut dziennie. Zastanawiacie się pewne, jak osoba pracująca między innymi na Facebooku, osiągnęła tak niski wynik? Odpowiedź jest prosta.

ile czasu tracisz

Jakiś czas temu Zuckerberg zapowiedział prace nad funkcją pozwalającą sprawdzić, ile czasu tracisz na przeglądaniu zawartości niebieskiego serwisu społecznościowego. Teraz, przy praktycznie zerowym rozgłosie, ficzer został dodany do stabilnej wersji aplikacji mobilnej.

Ile czasu tracisz na FB?

Od pewnego czasu pojawiła się moda na kontrolę tego, jak wykorzystujemy czas spędzony na smartfonie. Zarówno Android, jak i iOS oferują już wbudowane narzędzia pozwalające określić “nasze preferencje” oraz w razie potrzeby ograniczyć działania w niektórych programach. Twórcy aplikacji nie chcą jednak polegać na zewnętrznych rozwiązaniach, dlatego też starają się implementować własne wariacje tychże narzędzi. Nie inaczej jest z Facebookiem, na którym pojawiła się właśnie nowa funkcja.

Po wejściu w aplikacje wystarczy udać się do sekcji “Moja aktywność”, w której znajdziemy interesujące nas dane. Poza samą możliwością kontroli tego, ile czasu tracimy na Facebooku, znajdziemy tutaj również możliwość nałożenia sobie ograniczeń.

Zapewne spora grupa naszych czytelników przerazi się na myśl o tym, że przeglądanie portalu FB zajmuje im kilkadziesiąt lub więcej minut dziennie. Sam miałem wrażenie, że osiągam podobny “wynik”, jednak z danych udostępnionych w aplikacji dowiedziałem się, że “tracę” jedynie 16 minut dziennie. Jest to oczywiście uśredniona liczba, ale daje mi do zrozumienia, że korzystam z FB w sposób rozsądny. Problem w tym, że wynik ten dotyczy wyłącznie urządzenia mobilnego. Jeśli dodać do sumy czas spędzony w przeglądarce, sprawa wyglądałaby mniej pogodnie.

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...