Nintendo DS oraz Wii odchodzą na zasłużoną emeryturę

Nintendo powoli przygotowuje użytkowników na zaprzestanie wsparcia swoich starszych konsol Wii oraz mobilnego DS-a. Następstwem takiej decyzji japońskiego koncernu jest pożegnanie się z multiplayerem na obu wspomnianych urządzeniach.

Tylko do 25 maja będziemy mogli uruchomić tryb mulitplayer na Nintendo Wii oraz DS. Niestety, są to potwierdzone informacje przez amerykański oraz australijski oddział japońskiego giganta. Na pocieszenie pozostaje fakt, że z takich funkcjonalności jak e-Shop, czy usługi Hulu oraz Youtube, użytkownicy będą mogli korzystać bez przeszkód.

Nie trzeba się długo głowić nad posunięciami Nintendo. Informowaliśmy już o tym, że starsza generacja Wii została wycofana z linii produkcyjnej, a wiadomość o likwidacji rozgrywek sieciowych jednoznacznie wskazuje, że Nintendo pragnie zwiększyć sprzedaż next-genowych konsol Wii U oraz 3DS.

W niedługim czasie rozpoczniemy testy wyżej wspomnianych urządzeń oraz gier na nie przeznaczonych. Jeśli macie jakieś pytania dotyczące produktów Nintendo, komentarze są do Waszej dyspozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1242 More posts in Gry category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...