You are here
Imponujący wynik Naughty Dog! Ile sprzedano ich gier? Gry konsole 

Imponujący wynik Naughty Dog! Ile sprzedano ich gier?

Hity sprzedażowe to temat rzeka, bo dla każdego developera oznaczają coś zupełnie innego. Imponujący wynik Naughty Dog pokazuje, jak wielką drogę przeszła cała firma i jak zaczęła wyrabiać sobie renomę, która dziś zaczęła im procentować. Ich największe hity doskonale pokazują, że gracze dalej uwielbiają tytuły skupione na kampanii, a nie na multiplayer.

Imponujący wyniki Naughty Dog
Fot. Sony / Naughty Dog

Wczoraj, czyli 13 października, minęło równo dziesięć lat, od kiedy na rynku pojawiło się Uncharted 2. To jeden z tych tytułów, o którym wtedy mówili wszyscy. I nie ma w tym nic dziwnego, bo Naughty Dog stworzyło produkcję niezwykłą pod wieloma względami. To nie był oczywiście ich pierwszy tytuł, który pojawił się na konsolach, ale to dzięki niemu stali się jeszcze popularniejszą i bardziej dochodową firmą. Jak sprzedało się Uncharted 2?

Imponujący wynik Naughty Dog

Naughty Dog najbardziej znane jest ze swoich dwóch tytułów – serii Uncharted oraz The Last of Us. Ta pierwsza zdaje się być już niestety zakończona, choć zapewne wielu fanów chętnie zagrałoby w kolejną odsłonę produkcji. Jednak nic tego nie zapowiada, a przynajmniej nie w najbliższym czasie, bo studio przygotowuje się do premiery The Last Of Us 2 (ta odbędzie się w lutym przyszłego roku). Mogłoby by się wydawać, że zarówno Uncharted, jak i pierwsze The Last Of Us, sprzedały się na podobnym poziomie, ale okazuje się, że nie.

Liczby, które zaprezentujemy za chwilę pokazują, że na imponujący wynik Naughty Dog, pracowało całymi latami. Druga część Uncharted, która pojawiła się na poprzedniej generacji konsol (czyli PlayStation 3), sprzedała się w ilości 6 milionów sztuk. To zaskakująco mało, a w szczególności, kiedy przypomnimy sobie, jak intensywnie reklamowano produkcję. Przecież Uncharted 2 pojawiało się nie tylko w branżowych pismach, ale także i w kinach oraz telewizji. Ostatnia pełnoprawna część gry, czyli Uncharted 4, sprzedało się już znacznie lepiej, bo w ilości 16 milionów sztuk. Imponujący wynik Naughty Dog osiągnęło jednak przy The Last Of Us, które dobiło do 20 milionów sztuk.

Co dalej z Naughty Dog?

Wyniki firmy dość jasno pokazują, że gracze obdarzyli Naughty Dog ogromnym zaufaniem. Skok wyników sprzedaży to bezapelacyjnie ogromny sukces. Nie wątpimy w to, że kolejny tytuł, czyli The Last Of Us 2, pobije wyniki pierwszej części. Ta pojawiła się pierwotnie na konsoli Sony PlayStation 3, a następnie dostała swoją wersję już na PlayStation 4. PlayStation 5 ma wspierać wsteczną kompatybilność, więc nie spodziewamy się „powtórki z rozrywki”, czyli wypuszczania kolejnej wersji już na nową generację sprzętową.

Naughty Dog znane jest więc tak naprawdę z dwóch tytułów, choć ma na koncie jeszcze bardzo udane i wielbione przez fanów na całym świecie Crash Bandicoot. Marzy nam się to, by firma stworzyła coś nowego i oderwanego od tego, do czego zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Kolejne Uncharted byłoby miłym powrotem, ale trochę niepotrzebnym. Nie wiem jeszcze, jak potoczą się losy Ellie w The Last Of Us 2, ale miejmy nadzieję, że Naughty Dog nie będzie „na siłę” robiło kolejnej odsłony, byleby zadowolić fanów. Imponujący wynik Naughty Dog w kwestii sprzedaży ich gier to coś, co bardzo cieszy, ale też może z drugiej strony lekko smucić. W końcu, jeżeli firma osiądzie na laurach i zacznie wypuszczać „klony” swoich największych hitów, ucierpią na tym gracze. I oby tak się nie stało.

Nowe gry oraz konsole, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Niko Partners / Twitter Daniel Ahmad / Naughty Dog / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment