Instagram

Instagram – nie „wypada” nie mieć tu konta

Tytułowy serwis społecznościowy pochwalił się właśnie przekroczeniem progu 500 milionów użytkowników. Jak myślicie, ile procent stanowią aktywni userzy?

Instagram

Historia Instagrama sięga 2010 roku, kiedy to pierwsze osoby dokonały rejestracji. Początkowo do grona „szczęśliwców” zaliczali się wyłącznie użytkownicy mobilnej platformy systemowej Apple – iOS. To skutecznie ograniczało liczbę userów, choć należy przyznać, że jeszcze sześć lat temu Android nie aspirował do miana dzisiejszej potęgi. Z tego też powodu systemowe ograniczenie nie było wtedy dotkliwe.

Wraz z biegiem czasu zielony robot rósł w siłę, a co za tym idzie, producenci dostrzegli szansę na zarobek. Jak nie trudno zgadnąć wśród firm znalazł się również Instagram. W efekcie już pod koniec pierwszego roku istnienia serwis wydał aplikację dla systemu Android, co teraz z perspektywy czasu wydaje się ruchem idealnym.

Tempo wzrostu Instagrama czyniło z niego łakomy kąsek. Nie powinno więc dziwić, że zakupem tytułowego serwisu zainteresowali się giganci. Ostateczne serwis trafił w ręce Facebooka, który najwyraźniej pokierował dalszymi losami Insta w sposób odpowiedni, co zdaje się potwierdzać obecny sukces aplikacji.

Wracając do statystyk – wynik 500 milionów użytkowników robi wrażenie. Co ciekawe nie są to nic nie znaczące cyferki, a konkretne dane. Trudno uwierzyć, ale aż 300 milionów z pół miliarda userów stanowią osoby, które odwiedzają serwis codziennie. Całkiem nieźle, zwłaszcza że rosnący w siłę Snapchat notuje o połowę gorszy wynik.

Instagrama

Owszem, serwis nie należy do ambitnych i nawet tego nie próbuje. Nie mniej jednak dzisiejszy obraz usługi znacząco odbiega od tego, czym kierowali się twórcy. Początkowo na Insta lądowały wyłączenie zdjęcia wykonane smartfonem, lecz dziś – znajdziemy tam prace światowej sławy fotografów. Z tego też powodu „wybić” się na rzeczonym serwisie jest niezwykle trudno.

Instagram popularny?

Nie powinienem w ogóle zadawać tego pytania. Nie być na Instagramie, nie oznacza co prawda tego samego co nie być na Facebooku, jednak w kręgach osób młodszych – brak konta w usłudze traktowany jest jako nietakt.

Źródło: Instagram

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...