You are here
Instagramerzy weszli do toksycznego jeziora dla polubień artykuły News 

Instagramerzy weszli do toksycznego jeziora dla polubień

Trzeba przyznać, że niektórzy Instagramerzy zrobią wszystko, aby zwrócić na siebie uwagę. Niektórzy kąpią się w toksycznym jeziorze, która to „przyjemność” kończy się wysypką i biegunką oraz wymiotami.

InstagramerzyInstagramerzy
fot. Instagram

Internet coraz bardziej mnie zadziwia. Mimo iż sam kreuję pewną jego część i staram się być na bieżąco z trendami, jestem zaskoczony lekkomyślnością niektórych autorów zdjęć umieszczanych w serwisie Instagram. Instagramerzy odwiedzający piękne turkusowe jezioro Monte Neme w Hiszpanii, które jest tak naprawdę toksycznym składowiskiem odpadów, nie ograniczyli się do zdjeć. Twórcy postanowili wykąpać się w chemicznym zbiorniku, za co zapłacili… zdrowiem.

Instagramerzy kąpią się w toksycznym jeziorze

Trzeba przyznać, że Instagramerzy, chcąc uzyskać interesujące ich fanów ujęcie, potrafią zdobyć się na odwagę. W przypadku „kąpieli” w hiszpańskim jeziorze Monte Neme, które uważane jest za toksyczne, mamy do czynienia z głupotą, nie odwagą. Jak inaczej nazwać czynność nurkowania w zbiorniku, który jest częścią nieaktywnego kamieniołomu, w którym podczas II Wojny Światowej wydobywano wolfram? Nie bez powodu odcień wody przybiera lazurową barwę.

Niemniej, nie brakuje śmiałków, którzy bez wahania kąpią się w Monte Neme, ryzykując swoje zdrowie. O ile nie wiadomo nic na temat śmiertelnych przypadków, o tyle biegunka, wymioty oraz wysypka wystąpiła u sporej grupy miłośników toksycznych kąpieli. Niektórzy twierdzą nawet, że zdjęcia dokumentujące rzeczoną czynność były tego warte.

https://www.instagram.com/p/Bz-s0BvoO89/

Jako ciekawostkę dodam tylko, iż podobne miejsca występują w wielu lokalizacjach na świecie, w tym w Polsce. Osadnik Gajówka położone około 180 km od Warszawy dostarcza przyjemnych widoków, ale czy powinniśmy się w nim kąpać? Z uwagi na zasadowy skład wody, panuje tam zakaz kąpieli. Zbiornik był bowiem używany do składowania żużli i odpadów z elektrowni.

Przyznacie chyba, że Instagramerzy mogą pochwalić się fantazją w kwestii poszukiwania zjawiskowych kadrów?

Źródło: Independent, Instagram

Related posts

Leave a Comment