Wiadomości Google

[IO18] Nowe Wiadomości Google dostępny dla użytkowników iOS i Androida w 127 krajach

Stało się dokładnie to, o czym pisałem jeszcze dziś rano. Gigant z Mountain View zdecydował się nie tylko na odświeżenie aplikacji Wiadomości Google, ale na zbudowanie na jej bazie istnej platformy. Sprawdźmy więc, co nowego pojawiło się w rzeczonej usłudze.

Wiadomości Google

Podczas IO 2018 Google zapewniało o tym, że informacje, newsy i szeroko pojęte dziennikarstwo jest niezwykle ważne z punktu widzenia społecznego. Gigant wspierał, wpiera i będzie wspierał wszelkie inicjatywy związane z rzetelnością mediów, dlatego też szykuje spore inwestycje związane z Google News. Na planach oczywiście się nie kończy, firma — prezentuje dziś odświeżoną usługę, na którą nie będziemy musieli czekać.

Wiadomości Google — co nowego?

Wiadomości Google

Bez wątpienia hitem tegorocznego Google I/O jest sztuczna inteligencja. Uczenie maszynowe posłużyło także do rozwoju aplikacji Wiadomości Google, w której funkcje opierają się właśnie na SI. Nowy interfejs jest w mojej ocenie przyjemny dla oka, ale design jest kwestią indywidualną. Przejdźmy do szczegółów.

Pierwszy ekran aplikacji (Android, iOS, Web) to lista pięciu zaproponowanych przez Google artykułów do przeczytania. Algorytm dobierze treści na bazie wcześniej zebranych o nas informacji. Naturalne z poziomu panelu będziemy mogli dodatkowo zarządzać tym, czy materiały faktycznie trafiają w nasz gustu.

Wiadomości Google

Wiadomości Google pozwolą zapoznać się z szerszym kontekstem (Full Coverage) danego newsa zapisanego w formie osi czasu. Genialne, po prostu genialne.

Nie zabrakło również zapowiadanej wcześniej integracji Wiadomości Google z aplikacją Kiosk.

Źródło: Google

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...