You are here
iOS 12 zmieni działanie NFC w iPhone’ach artykuły News 

iOS 12 zmieni działanie NFC w iPhone’ach

Choć NFC w smartfonach Apple obecny jest od dawna, jego wykorzystanie ogranicza się do obsługi płatności Apple Pay. Okazuje się jednak, że sadownicy planują rozszerzyć funkcjonalność modułu o nowe możliwości. Sprawdźmy, czego możemy oczekiwać po NFC w iOS 12.

iOS 12

W iPhone’ach 6 oraz 6 Plus, których premiera odbyła się w 2014 roku, pojawił się moduł NFC. W sercach użytkowników smartfonów z logo nadgryzionego jabłka na obudowie pojawiła się nadzieja dotycząca możliwości modułu. Wiele osób pragnęło korzystać z pełnej funkcjonalności NFC, którą od dawna mogli cieszyć się użytkownicy smartfonów z Androidem. Niestety, jedyne, na co pozwoliło Apple w przypadku near-field communication to obsługa płatności Apple Pay. Wraz z nadejściem iOS 12 ma to ulec zmianie.

Pełne NFC w iOS 12

Wielkimi krokami zbliża się konferencja Apple WWDC 2018, która odbędzie się już 4 czerwca. Na konferencji zostaną zaprezentowane nowe wersje systemów iOS, macOS, watchOS oraz tvOS, ale to nie wszystko, co ma pokazania firma z Cupertino. Poza software’owymi nowościami poznamy rownież nowe komputery oraz, co nie niestety nie jest jeszcze pewne — drugą odsłonę iPhone’a SE. Zostawmy jednak na boku urządzenia i skupmy się na oprogramowaniu, a konkretnie — iOS 12.

Mobilna platforma systemowa Apple wraz z upgradem do wersji 12 otrzyma prawdopodobnie rozszerzone możliwości komunikacji z pośrednictwem modułu NFC. Dotychczas obsługa rzeczonej technologii w sprzęcie Apple oznaczała nie więcej jak obsługę Apple Pay. W iOS 12 zostaną dodane funkcje takie ja możliwość otwierania drzwi pokoi hotelowych, dodawanie kart miejskich (biletów), a także obsługa parowania danych ze sprzętem w siłowniach. To oczywiście przykłady, gdyż “otwarte” NFC pozwoli na znacznie więcej. Wszystko dzięki nowym frameworkom.

Źródło: Macrumors

Related posts

Leave a Comment