You are here
Czy to zdjęcia Xiaomi Mi 8? artykuły News 

Czy to zdjęcia Xiaomi Mi 8?

Do oficjalnej premiery nowego flagowego telefonu chińczyków zostało raptem kilka dni, ale w sieci pojawiły się już zdjęcia jego… opakowania. Czy Xiaomi Mi 8 oprócz tego, że wygląda wyjątkowo znajomo, będzie miało się czym pochwalić?

Zdjęcia Xiaomi Mi 8

Nowy smartfon ma zostać pokazany 31 maja, ale widać komuś w fabryce bardzo się śpieszyło, bo lekko niewyraźne zdjęcia pokazują to, jak sprzęt ma wyglądać. A przynajmniej na renderach, które zostały umieszczone na opakowaniu. To jednak nie wszystko, co udało się wyczytać z przecieków, bo wewnątrz flagowca znalazło się miejsce na coś bardzo ciekawego.

Zdjęcia Xiaomi Mi 8

Do fotografii zamieszczanych w Internecie warto podchodzić z pewną rezerwą. Już nie jeden raz okazywało się, że coś, co miało być „przeciekiem”, było po prostu czyimś wyobrażeniem o danym produkcie. W końcu wyrenderowanie nowego modelu smartfona np. w Blenderze czy po prostu odpalenie Photoshopa i zrobienie kilku poprawek, nie stanowi dziś problemu. Wygląda jednak na to, że zdjęcia Xiaomi Mi 8 są prawdzie. Pokrywają się także z wcześniejszymi informacjami, które przedostawały się do mediów.

Na fotografiach widzimy już więc to, czego się spodziewaliśmy, czyli notch w wymiarze zbliżonym, o ile nie identycznym, jak w iPhone X. Spowodowany jest to tym, że chiński producent, jako pierwszy, ma wprowadzić w smartfonach z Androidem rozwiązanie wykorzystane przez Apple. Chodzi oczywiście o Face ID, czyli rozpoznawanie twarzy. Czy system będzie działał tak samo, czy może Xiaomi zdecydowało się na jakieś ulepszenia, tego dowiemy się zapewne w chwili premiery urządzenia.

Dwa razy GPS

Specyfikacja, którą będzie mógł się pochwalić nowy flagowiec, robi wrażenie. Zapewne pojawią się różne wersje, ale na tą chwilę możemy założyć, że procesorem zarządzającym zostanie Qualcomm Snapdragon 845. Jego pracę będzie wspierało 6GB RAM lub nawet 8GB. Na dane powinno być przeznaczone 128GB, ale to jeszcze jest kwestią otwartą. Podobnie jak to, gdzie zostanie umieszczony czytnik linii papilarnych.

Na zdjęciach nie widać bowiem ani dołu urządzenia, ani całych pleców. Spekuluje się, że telefon będzie miał czytnik umieszczony w ekranie. Przypomnijmy, że takie rozwiązanie zaproponowało już Vivo w swoimi Vivo X21 UD. Xiaomi Mi 8 ma mieć także podwójny moduł aparatu oraz doświetlającej diody LED. Ciekawe jest też to, że wśród informacji, które można wyczytać na opakowaniu telefonu, widnieje ta o GPS. Otóż w nowym Xiaomi ma się pojawić nie jeden, a dwa moduły GPS. Jeżeli jesteście ciekawi, po co komu dwa, to odpowiedź jest prosta. Dzięki temu telefon będzie o wiele skuteczniej określał nasze położenie, a jego dokładność będzie liczona do około 30 cm, a nie kilku metrów.

Czy Xiaomi Mi 8 okaże się sukcesem na miarę Mi 6? Na pewno, bo przecież producent na całym świecie ma ogromna bazę lojalnych użytkowników. Nie wiadomo ile dokładnie będzie kosztował flagowiec, ale na kwotę mniejszą niż 2 tysiące złotych, nie mamy co liczyć.

Po najnowsze modele smartfonów zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

Źródło: PhoneArena

Related posts

Leave a Comment