iPhone

iOS 13: Klawiatura Apple z obsługą gestów znanych ze Swype

Najnowszy raport Bloomberga opublikowany przez Marka Gurmana zdradza nowości zmierzające do iOS 13. Wśród nich znalazła się opcja, na którą użytkownicy klawiatury ekranowej Apple czekali od dawna. Tak, mowa o pisaniu gestami wykonywanymi za przy pomocy palca.

iOS 13
fot. ConceptsiPhone (YouTube)

Zanim przejdziemy do najważniejszego w mojej ocenie punktu, chciałbym nieco nakreślić szczegóły raportu Gurmana. Wskazuje on między innymi na to, że iOS 13 otrzyma Tryb Ciemny aktywowany z poziomu panelu szybkiego dostępu, odświeżoną aplikację Zdrowie, Książki oraz Przypomnienia, a także upodobni iMessage do komunikatorów takich jak WatsApp. To oczywiście nie wszystko. Pełny raport znajdziecie na stronie Bloomberga. Wróćmy do klawiatury.

Swype w klawiaturze ekranowej iOS 13

Od kilku lat moim telefonem podstawowym jest smartfon od Apple. Początkowo iPhone SE, następnie iPhone 8, a teraz iPhone XR. Każde ze wspomnianych urządzeń świetnie sprawdza się jako narzędzie do wprowadzania tekstu. Klawiatura ekranowa działa kapitalnie, zaś rozmieszczenie poszczególnych klawiszy zmniejsza liczbę błędów do minimum. Chciałbym móc napisać, że rozwiązania Apple jest idealne i kompletne, ale nie miałoby to nic wspólnego ze szczerością. Mimo mojego zadowolenia z aplikacji zdaję sobie sprawę z jej wad i braków.

Jako wieloletni użytkownik Androida, który migrował swojego czasu z wysłużonego Symbiana (również dotykowego), ubóstwiałem wręcz Swype’owanie. Klawiatura ekranowa z możliwością „miziania” przycisków, za pomocą którego wprowadza się tekst, była czymś fantastycznym. Z entuzjazmem przyjąłem więc to, że podobna opcja trafiła do stokowej klawiatury Androida, znanej dziś jako GBoard. Właśnie tej funkcji brakuje mi w iOS.

Owszem, mogę zainstalować Gboard na iOS, ale aplikacja nie integruje się wystarczająco mocno z systemem i nie zapewnia mi płynności, za którą doceniam systemy z rodziny Apple. Właśnie dlatego po cichu liczyłem na to, że ekipa Tima Cooka zlituje się i wprowadzi rzeczone rozwiązanie w iOS 13. Wygląda na to, że czas mojego oczekiwania na zmianę dobiegnie końca jeszcze w tym roku.

Raport Bloomberga zakłada, że iOS 13 otrzyma klawiaturę ekranową, w której zagości system pisania gestami zbliżony do Swype. Nie mogę doczekać się możliwości przetestowania nowości. Smartfony zgodne z iOS 13 znajdziecie na Vipelektrogadzet.

Źródło: Bloomberg

2 komentarze

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....