You are here
iPad Pro teraz tańszy o tysiąc złotych artykuły News 

iPad Pro teraz tańszy o tysiąc złotych

Apple, zupełnie po cichu zmienił cenniki niektórych tabletów z rodziny iPad Pro. Obniżka w przypadku niektórych modeli sięgnęła tysiąca złotych. Zanim jednak rzucicie się w zakupowy szał, doczytajcie wpis do końca.

iPad Pro
fot. Apple

Nie wszystko złoto, co się świeci — stwierdzenie jak ulał pasuje do opisywanej sytuacji. Apple faktycznie obniżyło ceny iPada Pro, jednak dotyczy to wyłącznie najdroższych i najbardziej wypasionych wersji tabletu. Niemniej, tysiąc złotych piechotą nie chodzi, a więc jeśli ktoś naprawdę potrzebuje tegoś sprzętu, teraz jest świetny moment na jego kupno.

Obniżka cen tabletów iPad Pro

Tytułowe tablety nie mają na rynku w zasadzie żadnej konkurencji. Nie piszę tego jako fan Apple, a uważny obserwator segmentu, w którym rządzą Sadownicy. Owszem, zarówno Huawei, jak i Samsung próbują tutaj nieco ugrać, ale bez większych sukcesów. Mimo wygodnej pozycji pozwalającej narzucać reguły gry Apple stosuje tutaj (w przeciwieństwie do smartfonów) rozsądną politykę cenową. W tabletowym portfolio znajdziemy zarówno modele za nieco ponad 1000 złotych, jak i „potwory” za ponad 9000 złotych. Ceny tych ostatnich właśnie spadły.

Obniżka dotyczy czterech tabletów w wersjach z 1 TBprzestrzeni na dane użytkownika. Za wspomniane urządzenia zapłacimy odpowiednio:

  • iPad Pro 11 Wi-Fi — 7599 zł 6599 zł
  • iPad Pro 11 Wi-Fi + LTE — 8399 zł 7399 zł
  • iPad Pro 12,9 Wi-Fi — 8599 zł 7599 zł
  • iPad Pro 12,9 Wi-Fi + LTE — 9399 zł 8399 zł

Tak, w dalszym ciągu jest to sprzęt drogi, ale pamiętajmy, o tym, że Apple kieruje go do profesjonalistów. W przypadku niektórych użytkowników sprzęt potrafi na siebie zarobić i dotyczy to także komputerów klasy Mac. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać nieco tańszego iPada (na przykład tego), który nieco ustępuje droższym braciom w kwestii wydajności oraz możliwości. Tak czy inaczej — obniżka to miły gest ze strony Sadowników i wraz z atrakcyjniejszą wyceną smartfona iPhone 11, poprawia nieco wizerunek firmy.

Źródło: Apple

Related posts

Leave a Comment