You are here
iPhone 11 poinformuje o nieoryginalnym ekranie artykuły News 

iPhone 11 poinformuje o nieoryginalnym ekranie

Z najnowszego dokumentu Apple dowiadujemy się, że iPhone 11, 11 Pro oraz 11 Pro Max zostały wyposażone w system rozpoznawania, czy ekran w urządzeniu posiada odpowiednią certyfikację. Nieoryginalne zamienniki będą od teraz łatwiejsze w rozpoznaniu.

iPhone 11
fot. Apple

Gigant z Cupertino od dawna certyfikuje kable i w przypadku użytkowania nieoryginalnego akcesorium, potrafi wyświetlić użytkownikowi stosowny komunikat. Nie dzieje się to w każdym przypadku, ale fakt pozostaje faktem. Wygląda na to, że całkiem podobnie będzie to działać w przypadku zamiennika wyświetlacza.

iPhone 11 z funkcją wykrywającą „oryginalność” ekranu

Wyświetlacze należą do najdelikatniejszych elementów naszych smartfonów. Do ich uszkodzenia dochodzi częściej niż często, a co gorsze — naprawy w autoryzowanych serwisach są zwyczajnie drogie. Właśnie dlatego część osób decyduje się korzystać z usług warsztatów nieautoryzowanych, w których stosuje się niecertyfikowane przez Apple zamienniki. Cóż, jest to decyzja użytkownika, ale co jeśli zamierza on odsprzedać swoje urządzenia, nie informując o wspomnianej kwestii nabywcy?

Byłoby to nieuczciwie. Co ciekawe, w takich sytuacjach pomoże nam Apple. Po wejściu do ustawień systemu iOS (Ogólne>To Urządzenie) może pojawić się komunikat z informacją o braku możliwości zweryfikowania oryginalności wyświetlacza. Oczywiście wiadomość pojawi się wyłącznie w przypadku użycia „nieobsługiwanego” zamiennika. Sprytne.

Jak myślicie, czy tego typu „zabezpieczenia” powinny znaleźć się również w smartfonach z Androidem?

Źródło: Apple

Related posts

Leave a Comment