You are here
iPhone 2020 bez możliwości ładowania kablem? Ben Geskin popłynął artykuły News 

iPhone 2020 bez możliwości ładowania kablem? Ben Geskin popłynął

Na Twitterze Bena Geskina został dziś opublikowany tweet, z którego możemy dowiedzieć się kilku interesujących rzeczy dotyczących tego, jaki będzie iPhone 2020. Brak notcha nie jest szczególnie zaskakujący, ale brak portu ładowania wywołał u mnie niemałe zdziwienie.

iPhone
fot. BenGeskin

Wszyscy mówią o tym, że smartfony z rodziny iPhone na rok 2020 będą stanowić pewnego rodzaju rewolucję w świecie Apple. Jeśli wierzyć doniesieniom, firma zamierza gruntownie przebudować wygląd urządzenia i zastosować w nim nowe rozwiązania. Naturalnie znikną niepożądane cechy, takie jak notch. Pytanie, czy port ładowania również należy uznać za „zbędny”?

iPhone 2020 bez USB-C oraz Lightning

Z Twittera Bena Geskina dowiadujemy się o tym, że firma porzuci dotychczas stosowane wcięcie ekranowe w postaci notcha. Zamiast niego zaobserwujemy niemal niezauważalnie szersze ramki okalające ekran. Dotyczy to smartfona iPhone 2020 (nazewnictwo przyjęte na potrzeby wpisu) z 6,7-calowym ekranem. Ciężko powiedzieć, czy w przypadku pozostałych urządzeń z przyszłorocznego line’upu będzie wyglądać to podobnie. Ukrycie anten wspierających sieć 5G nie będzie łatwe, dlatego też wyraźnie zaznaczą one swoją obecność w konstrukcji. Element maskujący wspomnianą elektronikę będzie wykonany ze szkła bądź ceramiki.

Największym zaskoczeniem będzie rezygnacja ze stosowania portu Lightning. Co ważne, nie zostanie on zastąpiony nowym złączem USB-C. W iPhonie nie znajdziemy klasycznego portu ładowania. Za dostarczanie energii ma odpowiadać technologia bezprzewodowa. Brzmi jak szaleństwo, ale czyż rewolucje nie wiązały się z szaleństwem? Przyznam, że po zapoznaniu się z informacją mój apetyt na ciekawostki dotyczące przyszłorocznych smartfonów ze stajni z Cupertino nieprzyzwoicie wzrósł.

Źródło: BenGeskin, MacRumors

Related posts

Leave a Comment