iPhone 8

iPhone 8 w ofertach naszych rodzimych operatorów

Stało się — iPhone 8 oraz iPhone 8 Plus pojawiły się w ofertach abonamentowych polskich operatorów sieci komórkowych. Znamy oficjalne ceny, w których można nabyć rzeczone urządzenia.

iPhone 8

Na wstępie zaznaczę, że są to oferty przedsprzedażowe, gdyż oficjalna wysyłka urządzeń wystartuje dopiero 28 września. Nie mniej warto już dziś rozważyć zakup jednego z nowych iPhone’ów. Oczywiście pod warunkiem, że naprawdę jesteście zainteresowani nabyciem najświeższego iSprzętu i chcecie go mieć możliwie jak najszybciej. Gdzie najlepiej kupić iPhone 8? Do wyboru mamy T-Mobile, Orange oraz Play.

iPhone 8 w Orange

Na pierwszy ogień bierzemy pomarańczowych, ale kolejność, jaką wybrałem, jest czysto losowa i nie opiera się na atrakcyjności danej oferty. Do rzeczy.

Chcąc nabyć iPhone 8 przy możliwie niskiej opłacie początkowej wynoszącej 149 zł na start, miesięczny abonament za usługi wyniesie 132 zł. Jeśli natomiast wydamy na start 999 zł, będziemy ponosili comiesięczne opłaty w wysokości 103 zł. Są to oferty obejmujące urządzenie w wersji kolorystycznej srebrnej lub złotej oraz w opcji z 64 GB RAM.

Za iPhone 8 Plus zapłacimy 149 złotych na start, co da nam 152 zł miesięcznej stałej opłaty. Wydając na smartfon 999 zł, będziemy zobowiązaniu do uiszczania abonamentu równego 103 zł. Cały czas mówimy o ofercie dla klientów indywidualnych, gdyż ci “biznesowi” mogą zakupić iPhone 8 już od 9 złotych plus VAT.

iPhone 8 w T-Mobile

Tutaj sprawa wygląda dość ciekawie, gdyż wariantów jest naprawdę wiele. Możemy podpisać umowę na 24 lub 36 miesięcy. Ceny iPhone’a 8 zaczynają się od 929 zł (64 GB) oraz 1599 zł (256 GB) przy abonamencie równym 180 zł i umowie na 24 miesiące. W przypadku wybrania opcji 36-miesięcznej za iPhone 8 zapłacimy 9 zł. Model z Plusem jest oczywiście droższy. Jeśli natomiast wydamy na smartfon od 2479 do 3059 złotych, miesięczna opłata abonamentowa będzie wynosić nas jedynie 80 złotych.

iPhone 8 Plus w abonamencie za 180 zł na 24 miesiące miesięcznie kosztuje 1379 zł (64 GB) oraz 2059 zł (256 GB). Przy wyborze opcji 36 miesięcy za Plusa zapłacimy 9 zł (64 GB) oraz 389 zł (256 GB). Macie 2819 złotych w gotówce? Świetnie, miesięczna opłata obonamentowa wyniesie was jednie 80 zł.

iPhone 8 w Play

Oferta sieci Play wydaje się najbogatsza, a to dlatego, że możemy wybierać spośród naprawdę wielu opcji. Podobnie jak w przypadku Orange i T-Mobile ja skupię się na tych skrajnych, które niekoniecznie muszą być najatrakcyjniejszymi. Mamy tutaj sporą rozbieżność, gdyż przy abonamencie za około 20 zł za iPhone 8 (lub Plusa) zapłacimy od 2399 złotych do 3539 zł. To sporo, ale rekompensuje to stosunkowo niska opłata miesięczna. Jeśli natomiast jesteśmy w stanie płacić ponad 180 zł miesięcznie, za najnowszego iPhone’a zapłacimy jedynie złotówkę.

Abonament czy gotówka?

Do niedawna byłem zwolennikiem kupowania urządzeń w tradycyjnych sieciach sprzedaży. Operatorzy komórkowi nie zawsze byli w stanie przekonać mnie swoimi ofertami. Od pewnego czasu, te są naprawdę atrakcyjne i przy odrobinie dobrych chęci i “żonglerki” usługami, możliwe jest znalezienie opcji, która pozwoli nabyć iPhone 8 taniej niż w sklepie. Mam tu oczywiście na myśli oficjalną dystrybucję. Allegro i jemu podobne serwisy rządzą się nieco innymi prawami i możemy znaleźć tam znacznie tańszy sprzęt. Tutaj należy jednak wziąć pod uwagę niezwykle istotny czynnik, czyli ryzyko. Te jest nieodłączną częścią zakupów w sieci, za które płacimy niemałe pieniądze.

Źródło: T-Mobile, Orange, Play

Dodaj komentarz

3833 More posts in artykuły category
Recommended for you
Vivo X30 Pro
Rynek smartfonów w 2023 roku

2023 rok będzie przełomowym momentem dla rynku smartfonów. W ciągu najbliższych kilku lat możemy spodziewać...