Innovation@Amazon

Konferencja Innovation@Amazon w Gdańsku już 30 września

Innovation@Amazon to event organizowany przez firmę Amazon, na którym to specjaliści z branży okołotechnologicznej opowiedzą, co nieco o przyszłości. Przyszłość ta związana jest z internetem rzeczy, rozwiązaniami chmurowymi oraz sztuczną inteligencją. Uczestnictwo w konferencji jest co prawda darmowe, ale z rejestracją warto się pospieszyć.

Innovation@Amazon

Od tytułowego wydarzenia mającego odbyć się w Gdańsku dzieli nas zaledwie osiem dni. Na czas imprezy Gdański Stary Maneż zamieni się w mekkę fanów nowych technologii, przy czym nie mam tutaj na myśli jej czysto konsumenckiego segmentu, a ten związany z pracą “od środka”. Jeśli chcecie poznać arkana rządzące IoT, SI oraz cloud computingiem, koniecznie odwiedźcie wydarzenie organizowane przez Amazona.

Innovation@Amazon już za tydzień

Tytułowe spotkanie jest już drugim z serii, a więc wiemy, czego mniej więcej możemy spodziewać się po wystąpieniach, które będą miały miejsce na Innovation@Amazon. Prelegenci, których będzie aż ośmiu, opowiedzą nie tylko o projektach, nad którymi pracuje Amazon. Owszem, te będą stanowiły najmocniejszy akcent spotkań, jednak nie umniejszy to roli informacji związanych z robotyką, internetem rzeczy, nauczaniem maszynowym czy rozwojem sztucznej inteligencji. To właśnie wspomniane tematy mogą okazać się dla miłośników nowych technologi najistotniejsze.

Wśród prelegentów znajdziemy takie sławy jak David Hardcastel (Sr. Manager Alexa Information), Vikas Enti (Sr. Manager, Amazon Robotics), Jeff Barr (Director, AWS Evangelism), Staszek Pasko (Principal Engineer for Amazon Alexa), Max Amordeluso (Senior Manager, Alexa Skills Kit), Ruhi Sarikaya (Director of Applies Science), Anandkumar, Annimashree (Principal Scientist, Deep Learning), Julien Simon (FR Evangelist), Rafał Kukliński (Site Leader). Choć wśród osób “obsługujących” event znajdziemy wielu polaków, prelekcje prowadzone będą w języku angielskim, o czym warto pamiętać, planując uczestnictwo. Istotne jest też to, że poruszane tematy będą związane z nowymi technologiami, a co za tym idzie, obowiązywać będzie język typowo techniczny.

Czy warto?

Jeśli czujecie się na siłach w kwestii czysto językowej, zachęcam was do uczestnictwa w Innovation@Amazon. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że podobnych eventów można wyciągnąć niezwykle cenne informacje, o wnioskach nie wspominając. Naturalnie najbardziej skorzystają programiści, pracownicy innowacyjnych firm, Start-upy, dziennikarze, blogerzy oraz naukowcy. To fakty, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby w spotkaniach uczestniczyli też zwykli zjadacze chleba, którzy pragną poznawać najnowsze zdobycze techniki w sposób możliwie efektywny. Kolejnym plusem jest możliwość nawiązania dialogu z przedstawicielami Amazona oraz z innymi uczestnikami. Wszyscy wiemy, że wiele podobnych spotkań było narodzinami znanych wspólnych projektów. Jeśli więc szukacie osób wam podobnych, z którymi dzielicie wspólny okołotechnologiczny punkt widzenia, Innovation@Amazon może być miejscem dla was.

Jak już wspomniałem, udział w konferencji jest bezpłatny i chcąc wziąć w niej udział, należy dokonać rejestracji na witrynie Innovation@Amazon. Oczywiście liczba miejsc jest ograniczona i jeśli naprawdę zależy wam na uczestnictwie, powinniście się pospieszyć. Rozpoczęcie eventu odbędzie się 30 września o około godziny 9:30. Konferencje zakończy After Party, które wystartuje o godzinie 20:00.

Źródło: Innovation@Amazon

Dodaj komentarz

249 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...