iPhone

iPhone bez fizycznych przycisków? Nowy patent Apple

Nowy patent Apple zakłada powstanie dotykowego klawisza funkcyjnego, który mógłby zastąpić dotychczas stosowane fizyczne przyciski. Czy sadownicy pozbędą się na stałe elementowi od lat towarzyszącemu smartfonom z serii iPhone?

iPhone

fot. Pixabay

Wnioski patentowe gigantów okołotechnologicznych pozwalają nam poznać ich zamiary, a niekiedy nawet plany. Właśnie z taką sytuacją mamy miejsce dzisiaj. Apple we wspomnianym dokumencie określa, czym miałby być przycisk, choć nie ma żadnych wskazań dotyczących jego finalnego wykorzystania. Możliwe, że poza iPhone’ami, takowe moduły otrzyma również Apple Watch.

iPhone z dotykowymi przyciskami

Wszystko zaczęło się od rezygnacji z fizycznego klawisza home na rzecz jego dotykowej wersji. Następnie w komputerach MacBook Pro pozbyto się wszystkich fizycznych przycisków, które ustąpiły miejsca interaktywnemu paskowi nawigacyjnemu. Ostatnim krokiem giganta z Cupertino okazało się usunięcie charakterystycznego okrągłego klawisza z przedniej tafli iPhone’a. Od modelu iPhone X, smartfony Apple obsługuje się przy pomocy gestów. To jednak nie koniec zmian.

Najnowszy patent może oznaczać, że przyszłoroczne iPhone’y nie otrzymają już fizycznych elementów sterowania i cała nawigacja w smartfonie zostanie ograniczona do gestów dotykowych. To byłoby coś, szczególnie dla fanów sprzętu z logo nadgryzionego jabłka na obudowie. Nie spodziewam się jednak wdrożenia rozwiązania w smartfonach, które zadebiutują na jesieni bieżącego roku. To zbyt krótki czas od uzyskania patentu. Niczego jednak nie przesądzam. Chciałbym się na tym polu mylić.

Źródło: Digital Trends

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....