You are here
Mniejszy i tańszy Nintendo Switch? Plany Japończyków zaskakują Gry konsole 

Mniejszy i tańszy Nintendo Switch? Plany Japończyków zaskakują

Jeśli czekaliście na następcę Nintendo Switch, czyli mocniejszą wersję konsoli, możecie ostudzić swój zapał. Takowa najprawdopodobniej nie pojawi się na rynku w najbliższym czasie. Zamiast niej, możemy liczyć na tańszy i nieco skromniejszy wariant urządzenia.

Nintendo Switch
Fot. Nintendo

Switch okazał się ogromnym, choć niespodziewanym sukcesem Wielkiego N. Po Nintendo Wii U, które nie przypadło do gustu graczom, producent postanowił uderzyć z przytupem w nieco bardziej mobilny rynek. Wspomniana hybrydowa konsola jest dziś szalenie popularna, na co wpływ ma nie tylko sama konstrukcja, ale potężna baza tytułów wydawanych na wyłączność urządzenia. Niestety, za zabawę ze Switchem trzeba zapłacić przynajmniej 1300 polskich złotych. To wysoka cena, która może odstraszyć niektórych potencjalnych klientów. Zdaje się, że producent wie, jak temu zaradzić.

„Budżetowy” Nintendo Switch w drodze

Najnowsze doniesienia sugerują, że Nintendo szykuje dla swoich fanów nową konsolę, bazującą na rozwiązaniach znanych ze Switcha. Urządzenie miałoby otrzymać podobne, choć nieco skromniejsze możliwości oraz słabsze podzespoły. To pozwoliłoby na obniżenie ceny w stosunku do wersji podstawowej. Pozostaje kwestia tego, na jakie oszczędności zdecydowałoby się Nintendo.

Możliwe, że w konsoli pojawi się mniejszy ekran o niższej niż 720p rozdzielczości, a także skromniejszy pakiet kompatybilnych z urządzeniem tytułów.

Warto jednak pamiętać o tym, że nie każdemu graczowi odpowiada klimat produkcji dostarczanych na konsolę Nintendo Switch. Gros gamerów preferuje Xboxa lub PlayStation. Tak się składa, że obydwa urządzenia możecie znaleźć na Vipelektrogadzet.

Źródło: TechCrunch

Related posts

Leave a Comment