smartphones2

Producenci smartfonów, którym w 2015 roku zabrakło szczęśćia

Na rynku urządzeń mobilnych sytuacja znacznie się zmienia. W ostatnim czasie chińscy producenci zabierają starym wyjadaczom europejskich klientów. Są firmy, którym się nie poszczęściło i mają duże problemy.

smartphones2

Sony należy do grona pechowców. Nie da się ukryć, że kolejne flagowe modele od Z2 do Z3+ są bardzo zbliżone do siebie i w każdym z tych urządzeń występuje problem z nadmiernym przegrzewaniem. Dodatkowo zdarzały się wodoszczelne Xperie, które można było „zatopić”, co nie wpłynęło dobrze na wizerunek firmy. Najnowsza seria smartofnów Z5 miała być rewolucyjna. Nie da się ukryć, że producent przyłożył się i urządzenia wyglądają świetnie. Tak, naprawdę nie wiem, dlaczego nie cieszą się duża popularnością. Może ze względu na cenę? Sony ma problem, ponieważ ich telefony po prostu się nie sprzedają. Nie są one złe, ale brakuje w nich czegoś, co zachęci potencjalnych klientów.

Drugą firmą, która ma pecha, jest HTC. Zaprezentowany w 2015 roku model HTC ONE M9 jest bliźniaczo podobny do swojego poprzednika. Miałem przyjemność korzystać z tego urządzenia i naprawdę nie ma się do czego przyczepić. No może potrafi się nagrzać, ale nie parzy w ręce. Zaprezentowany pod koniec roku model A9 został zhejtowany za podobieństwo do iPhone’ów 6. HTC robi naprawdę dobre urządzenia, ze świetną nakładką na Androida.

Obie firmy mają problem i to duży problem. Bowiem jeśli nie uatrakcyjnią swojej oferty, to mogą niebawem zniknąć ze smartfonowego świata. Z drugiej jednak strony produkują urządzenia, do których nie można się przyczepić. Owszem, są to telefony droższe od chińskich słuchawek, ale wciąż dużo ludzi nie chce aparatu od mniej znanego producenta. Może w 2016 roku te firmy będą miały więcej szczęścia?

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Dodaj komentarz

445 More posts in felietony category
Recommended for you
Subskrypcja VOD
Subskrypcja VOD ma także wady, o których często zapominamy

Ostatnie kilka lat pokazuje, jak łatwo zachłysnąć się czymś nowym i pozornie wygodnym, by nagle...