You are here
iPhone’y z 5G w sieci AT&T? Niezupełnie artykuły News 

iPhone’y z 5G w sieci AT&T? Niezupełnie

Wczorajsza aktualizacja iOS 12.2 dla deweloperów spowodowała niemałe zamierzanie wśród użytkowników iOS. Osoby korzystające z telefonów w sieci AT&T zamiast ikony LTE dostrzegli napis sugerujący korzystanie urządzenia z sieci 5G. Co ciekawe, to nie błąd a celowe działanie operatora.

5G E
fot. Macrumors forum

Choć prace nad wdrożeniem sieci 5G trwają intensywnie, pierwsze iPhone’y wykorzystująca następcę LTE zobaczymy najwcześniej w 2020 roku. Co więc znaczy ikona 5G E na sprzęcie z logo nadgryzionego jabłka na obudowie?

iPhone’y z 5G E to typowy przykład wprowadzania w błąd

Nie tak dawno podoba sytuacja spotkała użytkowników sieci AT&T korzystających ze smartfonów z Androidem. Na ich urządzeniach niespodziewanie pojawiła się ikona sugerującą, że sprzęt korzysta z sieci 5G, co jest na tym etapie fizycznie niemożliwe. Tym razem, sprawa dotyczy iUserów.

Sieć 5G w Polsce bez Huawei to opóźnienia i wzrost kosztów

Rzeczone 5G E to nic innego jak 5G Evolution. Oznacza to jedynie nieco podrasowane LTE, którego transfery nie są szczególnie zjawiskowe. Cała sytuacja wyglada na sprytny, choć nie do końca uczciwy, zabieg marketingowy, który może przekonać do AT&T nowych, nieświadomych wykorzystywanych technologii klientów.

Źródło

Grafika

Related posts

Leave a Comment