You are here
Far Cry Odkupienie – książka dla fanów FPP? Czemu nie! artykuły News 

Far Cry Odkupienie – książka dla fanów FPP? Czemu nie!

Książki na podstawie gier to temat rzeka. Oczywiście mają one swoich wyznawców i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu rozwijają uniwersum, które gracze kochają. Istnieją serie Diablo, World of Warcraft, Starfraft, a nawet God of War. Teraz polscy czytelnicy mogą zapoznać się z Far Cry Odkupienie. Warto się pozycją zainteresować?

Far Cry Odkupienie

Nie oszukujmy się, książki na podstawie gier czy rozwijających dane uniwersum, nie zawsze są dobre. Czasem tworzone są tylko i wyłącznie w jednym celu. Dlatego, że dobrze wydusić od fanów kilka dodatkowych dolarów. Takich przykładów na rynku jest zresztą trochę, ale to nie oznacza, że każda książkowa pozycja nawiązująca do gier taka właśnie jest. Mamy nadzieję, że ta będzie na tyle dobra, że wydawnictwo Inignis nie poprzestanie na jednej serii i do swojej oferty wprowadzi więcej tego typu książek.

Far Cry Odkupienie

Wydawnictwo ma w swojej ofercie już między innymi książki z serii World of Warcraft czy Mass Effect. Dobrze, że zdecydowano się także na polską wersję Far Cry, choć może się wydawać, że jej wydanie nastąpiło zbyt późno. Dlaczego? Ponieważ Far Cry Odkupienie to nic innego, jak prequel Far Cry 5, które swoją premierę miało w zeszłym roku i to na jego początku. Czy to oznacza, że nie ma sensu sięgać już po książkę? Oczywiście, że nie. Szczególnie, że pozycja ma mocno rozwijać niektóre wątki, a także lepiej pokazywać niektóre mechanizmy, które doprowadziły do wydarzeń z gry.

O czym opowiada Far Cry Odkupienie? Akcja powieści napisanej przez Urbane’a Waite’a dzieje się w hrabstwie Hope, które jest także siedzibą Kościoła Bram Edenu. To fanatyczny kult, który gracze mieli możliwość poznać w piątej odsłonie serii gier. Czytelnicy będą poznawali losy dwójki bohaterów. Mary May Fairgrave jest barmanką, ale jej przeszłość mocno związana jest z Bramami Edenu. I niestety, ale nie jest to przyjemna sprawa. Trochę inaczej ma to wyglądać ze strony Willa Boyda, który przez kult został ocalony. Losy dwójki bohaterów oczywiście się ze sobą splotą, ale jak i dlaczego, to będą musieli odkryć już sami czytelnicy.

Gra czy książka?

Wydawnictwo wie, jak zachęcić czytelników do tego, by ci sięgnęli po pozycję. O Far Cry Odkupienie pisze bowiem tak:

„Urban Waite świetnie oddał tło starć Mary May i Willa Boyda z członkami fanatycznego kultu podporządkowującego sobie prawie wszystkich mieszkańców hrabstwa Hope. Jest nim groźna, dzika, ale przy tym niezwykle piękna przyroda gór i lasów Montany. Nie jest spokojnie. Konfrontacje z grizzly, chwytanie bobrów, rozciągające się w dolinie bezdroża i rwące rzeki metaforycznie współgrają z niełatwymi poszukiwaniami odpowiedzi na pytanie, jak to możliwe, by garstka ludzi – fanatyków – urosła w tak ogromną siłę. Przeciwko wszechwiedzącemu i niebezpiecznemu przeciwnikowi Mary May ma niewielkie szanse. Ale nieoczekiwana interwencja myśliwego Willa sprawi, że jej życie potoczy się zupełnie inaczej. Jego zresztą też. Nieważne, kto uderzył pierwszy, ale kto odda ostatni cios!”

Trzeba przyznać, że sam opisy wydawniczy, jak i tematyka są ciekawe. Z lekką nieufnością podchodzimy do książek, które opisują światy z gier. Owszem, czasem są to bardzo dobre pozycje, ale jednak znacznie częściej wygląda to zupełnie na odwrót. Mam jednak nadzieję, że tym razem książka obroni się fabułą. Nie powinno się w niej znaleźć bowiem nic, czego nie odnajdziemy w książkach sensacyjnych czy też thrillerach. W Polsce możemy dostać także dwie inne powieści pisarza odpowiedzialnego za Far Cry Odkupienie. Są to Już jestem martwy oraz Na krawędzi i obie to historie, które napisano mocnym, dosadnym językiem. Takim, który pasuje do Far Cry idealnie. Warto jeszcze przypomnieć, że premiera Far Cry New Dawn tuż za rogiem i dobrze wrócić do znanych nam terenów, zanim przystąpimy do rozgrywki. Książka trafi do sprzedaży 27 lutego.

Nowe laptopy oraz PC-ty, które pozwolą wam grać w cokolwiek zechcecie, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Wydawnictwo Insignis / Informacja prasowa

Related posts

Leave a Comment