You are here
iPod Touch 2019 jako kieszonsolka? Wszystko dzięki Apple Arcade artykuły mobile mobile 

iPod Touch 2019 jako kieszonsolka? Wszystko dzięki Apple Arcade

Wczoraj gigant z Cupertino zdecydował się odświeżyć nieco swoją linię produktową. Do obecnych w portfolio urządzeń dołączył bowiem iPod Touch 2019, o którego „istnieniu” mówiono już wcześniej. Były to jednak nieoficjalne informacje. Teraz kiedy wiemy już, czym jest rzeczony sprzęt, wypada zastanowić się nad jego zastosowaniem. Ja widzę tylko jedno.

iPod Touch 2019
fot. Apple

Szerzej o nowym iPodzie pisał mój redakcyjny kolega Bartosz. Z jego wpisu dowiecie się wszystkiego, co powinniście wiedzieć o niewielkim przenośnym gadżecie ze świata Apple. Ja chciałbym skupić się na jego zastosowaniu, którym w mojej ocenie jest gaming. Urządzenie wydaje się wręcz stworzone do promowania platformy Apple Arcade.

iPod Touch 2019 i Apple Arcade

Apple Arcade to nadchodząca platforma growa Sadowników, o której firma poinformowała stosunkowo niedawno. Dam uciąć sobie rękę, że kolejne informacje o usłudze pojawią się podczas przyszłotygodniowej konferencji WWDC 2019. Może właśnie dlatego, Apple zdecydowało się na wprowadzenie iPoda Touch 2019 teraz, a nie w innym terminie.

iPod Touch 2019
fot. Apple

Powiedzmy sobie jasno — iPod Touch 2019 nie jest niczym zjawiskowym. To konstrukcja oklepana do granic możliwości, niewielki 4-calowy ekran oraz procesor A10 Fusion, który zadebiutował w iPhonie 7 i 7 Plus. Brak czytnika linii papilarnych oraz olbrzymie ramki okalające wyświetlacz mogą przeszkadzać. To fakt, ale pamiętajmy, że urządzenie w najtańszej wersji z 32 GB miejsca na dane kosztuje tylko 1099 złotych. To naprawdę śmiesznie niski próg wejścia w świat Apple.

Zgoda, równie dobrze można postawić na iPhone’a SE. Jednak pragnę przypomnieć, że wsparcie na rzeczony sprzęt może zakończyć jeszcze w tym roku. Przy okazji premiery iOS 13. iPod Touch 2019 z pewnością będzie wspierany przez najbliższe trzy, cztery, a może nawet pięć lat. To czyni z niego najtańszy sprzęt zgodny ze świeżutką platformą grową Apple Arcade.

Apple Arcade to nic innego, jak platforma zamknięta w ekosystemie Apple, na której znajdą się mocno rozbudowane tytuły premium. Za stałą miesięczną opłatę zyskamy dostęp do bazy gier dostępnych na wyciągnięcie ręki. Choć nie znamy jeszcze listy tytułów, wiemy, że nie pojawią się one nigdzie indziej. Ekskluzywne produkcjezawsze dobrze się sprzedają, dlatego też sukces Apple Arcade jest w mojej ocenie czystą formalnością.

Gdzie na Arcade jest miejsce dla iPod Touch 2019? Czy „konsola” z czterocalowym ekranem ma sens w 2019 roku? Owszem, z powodu jednej ważnej kwestii, którą jest cena. Apple stopniowo otwiera się na klientów z mniej zasobnymi portfelami, czego dowodem były iPhone SE, model XR oraz iPod 2018. Fakt, sprzęt ten dalej nie należy do najtańszych, ale widać starania Sadowników. iPod Touch 2019 będzie najtańszą tego typu propozycją, która obsłuży Apple Arcade. Sprzęt dedykowany platformie? Zaryzykuję i powiem, że właśnie tak go oceniam.

Nowe smartfony znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Apple

Related posts

Leave a Comment