Najpopularniejsze smartfony w 2019 roku – które najchętniej wybieramy?

Czy wiesz, że nowe telefony wypuszczane w danym roku niekoniecznie są tymi, które kupujemy najczęściej? Sporo osób czeka kilka miesięcy lub rok, by zakupić najnowszy flagowy model. Mimo kuszących funkcji, większej wydajności czy innowacyjnych technologii bariera cenowa skutecznie zniechęca do kupowania nowości od razu po wyjściu na rynek. Po które telefony zatem sięgamy? Sprawdziliśmy to!

Huawei P20 Pro dla użytkowników prywatnych i biznesowych

Jeden z najchętniej kupowanych telefonów w 2019 roku to modny i wydajny P20 Pro marki Huawei. Ma duży i czytelny ekran o przekątnej 6,1 cala. Odznacza się dużą pamięcią RAM: 6 GB, oraz sporą pamięcią wbudowaną: 128 GB. Ponieważ jest skierowany do szerokiej grupy odbiorców, w tym biznesowych, cechuje go podjemy i wydajny akumulator 4000 mAh. Telefon świetnie radzi sobie z obsługą wielu aplikacji jednocześnie, nawet jeśli są wymagające. Ładuje się błyskawicznie, bo w trybie szybkiego ładowania.

P20 Pro Huawei połączysz z internetem lub bezprzewodowo z innymi urządzeniami za pośrednictwem Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Bluetooth 4.2, LTE oraz NFC. Przechowywane na telefonie dane zabezpieczysz bez niepowołanym osami, stosując blokadę linii papilarnych – nikt poza Tobą nie odblokuje smartfona.

Honor 8X – estetyka i efektywność

Współczesne smartfony są nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne. W trend oryginalnego design wpisuje się również model 8X marki Honor. Ma pojemną pamięć wbudowaną (128 GB), lecz nieco mniejszą niż P20 Pro pamięć RAM (4 GB). Akumulator 3750 mAh zapewnia długą żywotność przy standardowym korzystaniu z telefonu: prowadzeniu rozmów, wysyłaniu i odbieraniu wiadomości, korzystaniu z internetu i aplikacji.

8X marki Honor działa w trybie Dual SIM – możesz włożyć do niego dwie karty SIM i wykorzystywać w tym samym czasie jako sprzęt prywatny i służbowy. Dzięki obecności czytnika linii papilarnych możesz właściwie zabezpieczyć dane osobiste lub biznesowe.

Galaxy S8 Samsunga – wciąż na topie!

Mimo ukazania się na rynku nowszych modeli z linii Galaxy marki Samsung to wciąż model S8 cieszy się największą popularnością. Jego cena dla wielu osób dopiero teraz jest w zasięgu portfela. W klasycznej wersji telefon ma przekątną ekranu 5,8 cala, w wariancie S8+ zaś 6,2 cala. Odznacza się pamięcią RAM 4 GB i wbudowaną 64 GB – to idealne wartości dla użytkowników korzystających ze smartfona w sposób przeciętny, a nawet lekko zaawansowany.

Akumulator 3000 mAh zapewnia żywotność telefonu przez jeden dzień przy częstym korzystaniu i nawet dwa dni przy rzadkim. Dla zabezpieczenia danych można stosować kod Pin lub rysunkowy, czytnik linii papilarnych, czytnik tęczówki oka. Z uwagi na wysoki standard odporności na uszkodzenia (standard IP68) smartfon Galaxy S8 jest w pełni pyłoszczelny i można zanurzyć go na długi czas na głębokość większą niż metr.

Inne popularne modele – jakie?

Kolejne chętnie wybierane w 2019 roku modele telefonów komórkowych to atrakcyjna cenowo, bo kosztująca ok. 600 zł Motorola Moto G6 Play, 6,2-calowy Samsung Galaxy S9+ wykorzystywany również w biznesie, Huawei Mate 10 Lite o znakomity stosunek jakości do ceny.

Dodaj komentarz

562 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
iPhone 11 Pro
Jaki będzie Iphone 15 Ultra?

Informacje przez Apple nie zostały jeszcze ujawnione . Jednakże, można przedstawić kilka możliwych trendów na...