You are here
Jabra Elite 85h z redukcją szumów zawitały do Polski artykuły News 

Jabra Elite 85h z redukcją szumów zawitały do Polski

Trochę przyszło nam czekać na to, aż Jabra Elite 85h trafią do naszego kraju, ale zdecydowanie warto było na ten moment czekać. Po raz pierwszy słuchawki zaprezentowano na targach CES w Las Vegas na początku tego roku, ale już od przyszłego tygodnia trafią one do sprzedaży na terenie całego kraju. Co warto o nich wiedzieć i ile będą kosztować?

Jabra Elite 85h
Jabra Elite 85h

Zachwycaliśmy się tym, co Jabra pokazała na CES 2019 w kwestii tych właśnie słuchawek, więc bardzo ucieszyła nas informacja, że trafia one do naszego kraju. Obecnie rynek słuchawek zdaje się przeżywać swoją druga młodość, więc każdy z producentów robi wszystko, by zainteresować swoim produktem odbiorców. Jabra nie jest tutaj wyjątkiem, choć ma już całkiem pokaźną historię. Firma nie spoczywa jednak na laurach, a to doskonała wiadomość dla wszystkich jej klientów. Co oferują więc nowe słuchawki z linii Elite?

Jabra Elite 85h

Rzeczą na którą warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności z pewnością jest aktywny system redukcji szumów. Dobrze wiemy, że dźwięki otoczenia potrafią skutecznie wyprowadzić z równowagi osoby nawet o stoickim usposobieniu. System ANC staje się więc powoli standardem w słuchawkach z określonej półki cenowej i Jabra Elite 85h na szczęście nie odstaje tutaj w żaden sposób. Firma poszła jednak o krok dalej i w swoim modelu zastosowała system SmartSound wybiegający poza to, co użytkownicy mogą już znać oraz do czego są przyzwyczajeni. Oczywiście na plus.

SmartSound opiera się bowiem na technologii audEERING, której zadaniem jest analiza dźwięków otoczenia w czasie rzeczywistym. System jest w stanie rozróżnić ponad 6 tysięcy unikatowych odgłosów, a następnie dostosować wyjście audio do konkretnej sytuacji. Jak to ma działać w rzeczywistości? Wyobraźmy sobie sytuację, że jesteśmy gdzieś w klubie czy restauracji, gdzie jest dość głośno. Przechodząc z pomieszczenia o dużym natężeniu dźwięku do takiego, gdzie jest o wiele ciszej, słuchawki same rozpoznają sytuację i dostosują poziom dźwięki tak, żeby najlepiej pasował do tego, co lubi ich użytkownik. Do dyspozycji użytkowników zostały też stworzone specjalne tryby, które dostosowane są do codziennych aktywności – Dojazdy, Publiczny oraz Prywatny.

Długie życie i niska cena

Same słuchawki Jabra Elite 85h wyróżniają się także długim czasem żywotności na jednym ładowaniu. Producent zapewnia, że można z nich korzystać nawet do 36 godzin i to z włączoną funkcją redukcji szumów z otoczenia. Bez korzystania z tej funkcji, słuchawki powinny wytrzymać aż 41 godzin na jednym ładowaniu. Same głośniki (40 mm) zostały zaprojektowane tak, by gwarantować krystalicznie czysty dźwięk. Na pokładzie znajduje się także 8 mikrofonów, a 6 z nich dedykowanych jest tylko do połączeń (cztery dla ANC oraz dwa hybrydowe).

Jabra Elite 85h wyróżniają się także tym, że są wyjątkowo odporne na kurz oraz pył. Producent postarał się tutaj o normę IP52. Słuchawki pojawią się w czterech wersjach kolorystycznych – Black, Titanium Black, Gold Beige oraz Navy. Osoby korzystające z asystentów głosowych będą mogły połączyć się z nimi za pomocą jednego przycisku. Ile trzeba zapłacić za to cudo? Produkt został wyceniony na 1199 złotych, a do sprzedaży trafi już 13 czerwca.

Co o słuchawkach mówi producent?

Dagmar Schuller, dyrektor generalny audEERING, wypowiedziała się o tym, co ważne w przypadku tych słuchawek:

„Technologia analizy akustycznej otoczenia audEERING oparta na sztucznej inteligencji, którą Jabra zastosowała w słuchawkach Elite 85h, zapewnia najlepszą jakość połączeń i muzyki. Dzięki niezawodnej i innowacyjnej technologii AI wyprodukowanej w Niemczech użytkownicy mogą być pewni, że otrzymają najbardziej wyrafinowany produkt z dostępnych obecnie na rynku.”

Dyrektor generalny Jabra, czyli René Svendsen-Tune, powiedział:

„Jednym z największych wyzwań dla osób, które często się przemieszczają, jest spójność w zakresie jakości głosu, połączeń i dźwięku – niezależnie od środowiska – przy jednoczesnym zapewnieniu najlepszej interakcji głosowej i łączności, co pozwala się skupić na rozmowie lub odpoczynku. Gama Elite reprezentuje najlepsze w swojej klasie produkty przeznaczone do prowadzenia rozmów i słuchania muzyki, a dzięki SmartSound użytkownicy mogą cieszyć się doskonałą jakością w każdym miejscu. Elite 85h to rewolucyjny zestaw słuchawkowy, który zmienia sposób, w jaki doświadczamy dźwięków i radzimy sobie z hałasem. ”

Nowe słuchawki znajdziecie także w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Jabra – informacja prasowa / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/klient.dhosting.pl/grak73/vipmultimedia.pl/wp-content/litespeed/css/55e7a565d5c727b7af6777c302121c61.css.tmp): Failed to open stream: No such file or directory in /home/klient.dhosting.pl/grak73/vipmultimedia.pl/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:130 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/klient.dh...', 130) #1 /home/klient.dhosting.pl/grak73/vipmultimedia.pl/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(130): md5_file('/home/klient.dh...') #2 /home/klient.dhosting.pl/grak73/vipmultimedia.pl/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(837): LiteSpeed\Optimizer->serve('https://vipmult...', 'css', true, Array) #3 /home/klient.dhosting.pl/grak73/vipmultimedia.pl/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(330): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/klient.dhosting.pl/grak73/vipmultimedia.pl/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(264): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/klient.dhosting.pl/grak73/vipmultimedia.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(324): LiteSpeed\Optimize->finalize(' <!DOCTY...') #6 /home/klient.dhosting.pl/grak73/vipmultimedia.pl/wp-includes/plugin.php(205): WP_Hook->apply_filters(' <!DOCTY...', Array) #7 /home/klient.dhosting.pl/grak73/vipmultimedia.pl/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/core.cls.php(477): apply_filters('litespeed_buffe...', ' <!DOCTY...') #8 [internal function]: LiteSpeed\Core->send_headers_force(' <!DOCTY...', 9) #9 /home/klient.dhosting.pl/grak73/vipmultimedia.pl/wp-includes/functions.php(5373): ob_end_flush() #10 /home/klient.dhosting.pl/grak73/vipmultimedia.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(324): wp_ob_end_flush_all('') #11 /home/klient.dhosting.pl/grak73/vipmultimedia.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #12 /home/klient.dhosting.pl/grak73/vipmultimedia.pl/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action(Array) #13 /home/klient.dhosting.pl/grak73/vipmultimedia.pl/wp-includes/load.php(1260): do_action('shutdown') #14 [internal function]: shutdown_action_hook() #15 {main} thrown in /home/klient.dhosting.pl/grak73/vipmultimedia.pl/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 130