Htc

Jak długo wytrzyma jeszcze HTC?

Sytuacja na rynku smartfonów jest ciężka. Starzy gracze muszą się wykazać innowacyjnością i zejść z ceny, ponieważ mniej znani producenci oferują coraz lepsze słuchawki. Chińskie marki takie jak Huawei, czy Meizu rosną w siłę, a kto na tym traci?

Htc

Najsłabiej obecnie radzi sobie HTC. Zarząd firmy powiedział, że nie będzie publikował kolejnych wyników finansowych, ponieważ rynek jest bardzo dynamiczny, a cyfry nie odzwierciedlają prawdziwego stanu rzeczy. Raczej jest to szukanie byle jakiej przyczyny, aby dalej się nie kompromitować, ponieważ w tym roku HTC ma same straty. Szczerze mówiąc, jestem zaskoczony. Firma, która była jednym z pionierów na rynku prawdziwych smartfonów, niebawem może z niego zniknąć. Podobny los spotkał Nokię, widocznie najstarsi zawodnicy muszą w końcu odpaść. Dziwi mnie fakt, czemu Tajwańczycy nie wyciągają wniosków. Mają mnóstwo urządzeń w swojej ofercie, ale brakuje im mini flagowca. Do tej pory nie widać również smartwatcha w ofercie producenta. Może zamiast kolejnych zbliżonych do siebie słuchawek warto zainteresować się czymś, czego obecnie firma nie ma. Wielkie nadzieje pokłada się w modelu A9. Owszem promowany jest niesamowicie, dodatkowo podobieństwo do sprzętu Apple pomaga zdobyć rozgłos. Niestety wątpię, żeby jeden smartfon wśród wielu pozwolił odmienić losy HTC.

Z jednej strony szkoda mi HTC, ponieważ robią naprawdę dobry sprzęt, ale z drugiej sami są sobie winni. Powtarzają wciąż te same błędy. Niestety ich urządzenia nie cieszą się dużym zainteresowaniem. Zarząd, zamiast wymusić zmiany w kolejnych modelach, bezsensownie pakuje pieniądze na projekty nowych podobnych do wszystkich słuchawek. Teraz to jest zdecydowanie za mało i trzeba o wiele więcej, aby utrzymać się na rynku. Wydaję mi się, że za dwa, może trzy lata nie zobaczymy już smartfonów z logiem HTC.

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Dodaj komentarz

445 More posts in felietony category
Recommended for you
Subskrypcja VOD
Subskrypcja VOD ma także wady, o których często zapominamy

Ostatnie kilka lat pokazuje, jak łatwo zachłysnąć się czymś nowym i pozornie wygodnym, by nagle...