[Audio Video Show 2015] Wrażenia po pierwszym dniu wystawy

Za nami pierwszy dzień Audio Video Show na PGE Narodowym. To 19. edycja audiowizualnej imprezy. Co ciekawego zaprezentowali nam tego dnia wystawcy?

Zanim odpowiem na to pytanie, muszę na wstępie napisać parę gorzkich słów. Dlaczego PGE Narodowy nie pokusił się o oznaczenie wejścia na wystawę? Próżno było szukać jakichkolwiek wskazówek, przez co ja i wiele innych osób kręciliśmy się dookoła Stadionu, by w końcu wejść na targi Student Expo i stamtąd zostać pokierowanymi we właściwie miejsce. Dla kierujących się na wydarzenie informacja – na Audio Video Show wejdziecie bramą nr 5.

Kiedy już udało się dotrzeć na wystawę, zwiedzający mogli podziwiać mnogość urządzeń. Prym wiodły przede wszystkim głośniki i słuchawki, ale nie zabrakło także telewizorów, projektorów oraz stoisk z winylami i płytami CD na II piętrze.

Jeśli mowa o głośnikach, to trzeba powiedzieć, że wygląd niektórych z nich, np., Vivid Audio Giya G-1, wzbudzał zainteresowanie. Przeważał prosty design, ale nie zabrakło też ciekawiej wyglądających i tutaj można polecić sprzęty zaprezentowane na wystawie przez Harman Kardon. Łatwo zauważyć, że popularne są teraz głośniki, które korzystają z Bluetooth i które można dowolnie parować, by uzyskać interesujące nas brzmienie.

Na użytkowników słuchawek czeka miłe zaskoczenie, bo jest w czym wybierać. Producenci postawili na połączenie funkcji oferowanych przez nich urządzeń z doskonałą jakością wykonania. Przy wyborze słuchawek kieruję się tym, czy tłumią one dźwięk dochodzący z otoczenia. Wszystkie prezentowane sprzęty pozwoliły mi przyjemnie oderwać się od rzeczywistości. Ciekawe wydały mi się słuchawki marki Master & Dynamic pokazane na stoisku Audiofast. Nie są one tanie, ale ich wykonanie (naturalna skóra i stal nierdzewna) powoduje, że są wygodne w użytkowaniu i bardzo wytrzymałe. Elementy, które ulegną zużyciu, można bez problemu wymienić. Możliwość przestawienia opcji tłumienia sygnałów z otoczenia na słyszenie ich od razu na jednej ze słuchawek likwiduje częsty nawyk ciągnięcia za słuchawkowy przewód. Kolejnym produktem przykuwającym moją uwagę był produkt oferowany przez Bayerdynamic. Mowa o słuchawkach, które użytkownik może dostosować do swoich preferencji, a to dzięki wymienialnym, plastikowym nakładkom. Na chwilę obecną jest ich 16, ale producent obiecuje rozszerzyć tę liczbę o nowe. Jak zapewniono mnie na stoisku, chętni mogą sami stworzyć własne nakładki.

Chociaż wystawa poświęcona jest głównie technologii audio, to nie zabrakło interesujących urządzeń wideo. Zaprezentowany przez Sony projektor kina domowego 4K przykuł uwagę najdrobniejszymi szczegółami. Śmiem twierdzić, widząc takie produkty udostępnione przez wystawców na Audio Video Show, że maluje się świetlana przyszłość dla miłosników obrazu. Czegoś takiego wcześniej nie widziałam i zauważyłam, że liczę pojedyncze ziarnka piasku na pustyni, która właśnie pojawiła się na ekranie telewizora. Jakość wyświetlanego obrazu mi na to pozwoliła. Jeśli już jestem przy telewizorach, to nie sposób nie napisać o najnowszym produkcie Smart TV od Philips. Czekałam na moment, kiedy mój telewizor zastąpi konsolę do gier. Moich życzeń wysłuchała firma Philips, która zaprezentowała Android TV. O samym urządzeniu napiszę szerzej w osobnym artykule, ale już teraz pokrótce opowiem, czego zwiedzający mogą się spodziewać. Nowy produkt Philips pozwala nam cieszyć się grami z Google Play na ekranie telewizora. Ściągamy ze sklepu jedną z kilkuset darmowych lub płatnych produkcji i instalujemy ją na swoim urządzeniu. Na dzień dzisiejszy nie wszystkie tytuły dostępne w Google Play przystosowane są do innowacyjnego produktu, ale ich liczba stale się powiększa. Android TV ma wbudowaną pamięć, którą można rozszerzyć za pomocą przenośnego dysku twardego. Do urządzenia pasują zarówno kontrolery ze złączem USB, jak i wykorzystujące Bluetooth. Jak się dowiedziałam, kompatybilne z telewizorem są pady do Xbox 360 oraz kontrolery firmy Logitech. Gry nie są jedyną rozrywką, jaką cieszyć się mogą użytkownicy Android TV. Dzięki Google Cast można połączyć urządzenie mobilne z telewizorem w jeden system. Wyszukiwanie treści odbywa się na smartfonie lub tablecie, zaś oglądanie na ekranie Android TV. Castować można również z urządzeń firmy Apple (aplikacje iOS), co stanowi sporą niespodziankę.

Wystawie towarzyszą seminaria i wydarzenia. Wybierający się dzisiaj na PGE Narodowy mają przed sobą o godz. 18 seminarium „Profesjonalna kalibracja wyświetlaczy” (sala 124) oraz o godz. 19 „Technologia OLED Ultra HD 4K” w tej samej sali. W niedzielę można liczyć na atrakcje zarówno w strefie Audio, jak i Video. O godz. 12 i 13 odbędzie się spotkanie z Krakowskim Towarzystwem Sonicznym (sala Opera 4); o godz. 11 i 16 w sali 124 odbędzie się seminarium „Profesjonalna kalibracja wyświetlaczy”, o 14 ponownie „technologia OLED Ultra HD 4K” i o godz. 12:30 i 17 seminarium „Kompendium wiedzy o odwzorowaniu ruchu na telewizorach”.

Na wystawę warto się wybrać, bo odnajdzie się na niej zarówno profesjonalista znający się na tematyce audiowizualnej, jak i miłośnik audio lub video. Chociaż odwiedziłam tylko PGE Narodowy, to trzeba pamiętać, że atrakcje czekają na zwiedzających także w dwóch pozostałych lokalizacjach Audio Video Show 2015: w Hotelu Radisson Blue Sobieski (Pl. Zawiszy 1) i w Hotelu Golden Tulip (ul. Towarowa 2).  

 

Więcej informacji: www.avshow.pl 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

 

Dodaj komentarz

249 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...